Rok szkolny 2017/2018

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w tym rok odbywał się w dniach 2-10 czerwca 2018r. pod hasłem: „Czytanie łączy”. Organizatorem kampanii jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom". W promowanie czytelnictwa nasza biblioteka zaangażowana jest już od wielu lat. Uczniowie z klasy 2a gimnazjum, którzy czytali w Przedszkolu nr 33 w Elblągu: Sebastian Jaworski, Dominika Kąkolewska, Diana Avagyan, Julia Czerniawska.

Czytaj więcej...

Kiermasz używanych podręczników do liceum

19 i 20 czerwca 2018r.  (wtorek, środa) w bibliotece szkolnej na długiej przerwie (10.35-10.55) odbędzie się kiermasz podręczników do liceum.

Wszystkich zainteresowanych kupnem lub sprzedażą zapraszamy.

 

Bibliotekarze

Promocja czytelnictwa w ZSO nr 2

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w naszej szkole prawie już za nami. Akcję rozpoczęliśmy od przeprowadzenia ankiety dotyczącej listy lektur, które warto czytać. Pojawiło się wiele ciekawych tytułów, co nas bardzo cieszy, gdyż niebawem zostaną zakupione przez szkolną bibliotekę.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki na szkolnym przedstawieniu o piekarczyku

Z okazji Dnia Dziecka postanowiliśmy zaprosić naszych młodszych sąsiadów z Przedszkola nr 33 na szkolne przedstawienie pt. „Łopata elbląskiego piekarczyka” przygotowane pod kierunkiem pań: Anny Piwowarskiej i Iwony Studzińskiej. Edukacja regionalna, znajomość historii rodzinnego miasta a przy okazji dobra zabawa to nasza dewiza. Z przyjemnością powitaliśmy grupy przedszkolne, które ostrożnie przechodziły przez szkolne korytarze, by dostać się do auli szkolnej. Gmach szkoły zdecydowanie większy niż budynek przedszkola i o wiele starszy zrobił na naszych gościach wrażenie. W auli na widzów czekali aktorzy z klasy 3d gimnazjum gotowi zagrać z pasją, determinacją i sercem.

Czytaj więcej...

Targi Pracy i Edukacji 2018

Co to jest klasa dwujęzyczna? Czym różni się klasa biologiczno-chemiczna B od klasy C? Ile potrzeba punktów rekrutacyjnych, żeby zostać przyjętym do klasy politechnicznej? Czy biologia będzie nauczana w języku angielskim? Na te i wiele innych pytań dotyczących oferty edukacyjnej naszego liceum na rok 2018/2019 odpowiadaliśmy elbląskim gimnazjalistom , ich opiekunom i rodzicom na Targach Pracy i Edukacji.
Targi już trzeci raz zorganizowane zostały w hali sportowo – widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej, na których zaprezentowano nie tylko oferty pracy w regionie i za granicą, ale także ofertę edukacyjną elbląskich szkół ponadgimnazjalnych.
W sumie udział w przedsięwzięciu wzięło 77 wystawców, w tym wielu pracodawców, także spoza Elbląga, 14 szkół ponadgimnazjalnych, 5 szkół wyższych z Elbląga, jak również 9 agencji zatrudnienia i cztery urzędy pracy.
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi reprezentowała silna grupa promocyjna z klas pierwszych i drugich. Uczniowie rzeczowo, merytorycznie opowiadali o życiu szkolnym i ciekawostkach, o możliwości rozwijania swoich zainteresowań, prezentowali specyfikę profilu swojej klasy. Zapraszali na lekcje pokazowe kształcenia dwujęzycznego dla potencjalnych kandydatów do klasy dwujęzycznej, które odbędą się 7 maja o godzinie 13.30 oraz na drzwi otwarte II LO zaplanowane na 24 maja 2018r. na godz. 13.00.
Serdeczne podziękowania dla grupy promującej za wspaniałą postawę uczniowską, reprezentowanie szkoły z szacunkiem i godnością i za ciężką pracę.

Czytaj więcej...

Statystyka wypożyczeń z biblioteki szkolnej - luty 2018

Oto lista czytelników z największą ilością wypożyczeń księgozbioru z biblioteki szkolnej w lutym 2018:

 

Nazwisko, szkoła, klasa Ilość
Surowiec Jakub, Gimnazjum 3A 80
Zagaja Aniela, Gimnazjum 3C 65
Waśkiewicz Maria, Liceum 3C 64
Paturalski Patryk, Liceum 1D 54
Herner Michał Jerzy, Gimnazjum 2B 49
Pindral Aleksandra, Gimnazjum 3F 41
Mikulicz Kamil, Liceum 2A 39
Jankowska Amelia, Gimnazjum 3B 35
Tkaczuk Oskar, Gimnazjum 3D 31
Gosieniecka Julia, Gimnazjum 3B 30

 

Wypożyczenia w poszczególnych klasach:

Czytaj więcej...

Spotkanie "Sieci nauczycieli bibliotekarzy" w ZSO nr 2 w Elblągu

We wtorek tj. 9 stycznia 2018 r. w bibliotece szkolnej odbyło się „Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy”.
„Spotkanie sieci nauczycieli bibliotekarzy” – to nazwa grupy nauczycieli bibliotekarzy z Elbląga i okolic, którzy w ramach dokształcania zawodowego, wymiany doświadczeń, śledzenia zmian w prawie oświatowym dotyczących roli biblioteki w szkole oraz monitorowania rynku wydawniczego i poszerzenia oferty czytelniczej w szkołach, cyklicznie spotykają się w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Elblągu oraz różnych szkolnych bibliotekach. Koordynatorem grupy jest Mateusz Paradowski z Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu.
Tym razem grupę szkoleniową gościliśmy w naszej szkole. Była to całkiem przyjemna okazja zaprezentowania biblioteki ZSO nr 2, jej księgozbioru, zaplecza merytorycznego, działań statutowych i tych dodatkowych.
Biblioteki publiczne i szkolne są doskonałym przykładem zmian socjologicznych, kulturowych i technologicznych, jakie zachodzą w naszym społeczeństwie i populacji ogólnoświatowej. Biblioteka dziś to nie tylko jej księgozbiór. To również centrum przepływu informacji, gromadzenia jej i przechowywania, centrum promocji lokalnego środowiska, edukacji czytelniczej i regionalnej. Dlatego każdego dnia bibliotekarze w naszej szkole zbierają informacje o szkole i jej działaniach, publikują je na stornie internetowej, archiwizują i przechowują w cyfrowych kronikach.

Czytaj więcej...