Absolwenci w naszej szkole

W poniedziałek 11 września br. w naszej szkole gościli absolwenci rocznika 2014 z klasy matematyczno- fizycznej Pani Ewy Aniszewskiej i zaproszony gość. Spotkali się oni z uczniami klas maturalnych IIIe, IIId, i IIe.

Spotkanie rozpoczęła inicjatorka i prowadząca Adrianna Zelek (obecnie studentka informatyki na UG, absolwentka II LO) opowiadała o swojej historii -jak wyglądają studia informatyczne i jak to się stało, że poszła na informatykę nawet dwa razy – tak to jest możliwe :) Dzieliła się własnymi doświadczeniami jak efektywnie studiować i znajdować czas na rozwijanie swoich pasji (ona podzieliła się swoją).
Zachęcała dziewczyny by nie bały się kierunków ścisłych. Przekonywała dlaczego warto iść na informatykę. Sami mogliśmy się przekonać w ilu różnych akcjach Ada bierze udział: o mentoringu, o programie stypendialnym dla dziewczyn IT for SHE , o możliwości robienia warsztatów dla dzieci i przy okazji fajnie spędzić wakacje – Projektor.
Jako kolejna wystąpiła Aleksandra Osowska (studentka informatyki UG, stażystka w Intelu, absolwentka II LO). Ona też opowiadała dlaczego warto iść na informatykę, co daje nam branża IT? Od niej też dowiedzieliśmy się, że dylemat zmiany z wyborem kierunku nauki często towarzyszy studentom. Następnie swoimi doświadczeniami w tym temacie podzielił się Krzysztof Kulewski (obecnie student informatyki na UG, stażysta w Intelu, absolwent II LO) . On także opowiadał o możliwościach pacy dla studenta -jak wygląda staż, dlaczego warto być w kole naukowym? Otrzymaliśmy spory zasób bardzo przydatnych informacji i rad z pierwszej ręki. O tym jak to jest na starcie i w zderzeniu z rzeczywistością studiowania. Była też chwila ważna dla każdego ucznia - przerwa:)
W czasie jej trwania, wszyscy goście byli do naszej dyspozycji, mogliśmy zadawać pytania. Świetnie pogadać z kimś kto też tu się uczył ( i to nie tak dawno) a teraz wie jak to jest po maturze.
Kolejny gość to – Aleksandra Kubacka studentka inżynierii biomedycznej na PG, stażystka w Intelu, która ciekawie i szczegółowo opowiedziała o studiowaniu na kierunku Inżynierii biomedycznej. Wyjaśniła co to takiego? Jej wystąpienie mogli usłyszeć również uczniowie z klasy IIIc (biol- chem).
Ostatnim prelegentem był Kamil Andrzejewski (student automatyki i robotyki na PG, stażysta w Intelu, absolwent II LO ), który przybliżył nam studia na automatyce i powiedział dlaczego warto brać udział w konkursach programistycznych. Opowiedział nam o swoich zainteresowaniach, zaangażowaniu w projekt studencki. Opowiedział też o udziale w konkursie Space Apps Challenge.