Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSO nr 2 w Elblągu

Ogólnopolski Tydzień Kariery na Warmii i Mazurach w tym roku obchodzony był pod hasłem: "Ja na rynku pracy: moje kompetencje i moje talenty!”. Uczniowie ZSO nr 2 uczestniczyli w wielu wydarzeniach w ramach obchodów OTK.

Licealiści brali udział w konferencji „Kompetencje i talenty młodych na rynku pracy”. Uczestniczyliśmy też w warsztatach pt. ”Jakie kompetencje są poszukiwane na rynku pracy?” prowadzone przez specjalistów ds. rekrutacji oraz „Na co zwracać uwagę czytając oferty pracy?” z udziałem asystentów i doradców EURES.
W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery dla gimnazjalistów zorganizowano spotkanie z Panią Jolantą Drobiszewską z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Elblągu. Podczas spotkania gimnazjaliści poznali „Kompetencje przyszłości”, niezbędne w pracy zawodowej. Informacje, które uczniowie pozyskali dzisiaj zaprocentują w przyszłości.

Oprac. L. Kaczyńska