Koła zainteresowań

Harcerze są wśród nas

Być harcerzem – co to znaczy? Wiedzą to uczniowie naszej szkoły: Oskar Tkaczuk i Kaja Kuligowska (kl. ID i IIB), którzy w piątek 22 lutego 2019r. zorganizowali kiermasz ciast z okazji Dnia Myśli Braterskiej.
Zebrane pieniądze przeznaczone będą na ich drużyny o tajemniczych skrótach: 97 EMDSH Chetan i 107 EŻDH Hesperia.
Drużyny te wchodzą w skład Hufca Elbląg im. Mikołaja Kopernika, który jest odziałem terytorialnym Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Hufiec działa na terenie miasta Elbląg i 5 gmin: Elbląg, Milejewo, Tolkmicko, Gronowo Elbląskie, Pasłęk. Zrzesza ponad 400 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów.

Czytaj więcej...

Koło dziennikiarskie o otrzęsinach

Otrzęsiny klas pierwszych ZSO nr 2 w 2016r.
Aby w pełni stać się prawowitym uczniem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Elblągu trzeba przejść przez proces Otrzęsin, które w tym roku odbyły się 7.10. (piątek) w szkolnej auli. Przystąpili do nich nowi uczniowie Gimnazjum nr 3 i II LO.

Czytaj więcej...

Szkolny zespół muzyczny

Od września 2016 roku uczniowie ZSO 2 pod opieką nauczyciela muzyki p. Barbary Marcinkiewicz rozpoczęli współpracę z MDK w Elblągu. Zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godz.18 przy ul. Warszawskiej ( Wyspa Spichrzów) pod nadzorem muzyka p. Szymona Zuehlke. Rozwijając się muzycznie, przygotowujemy się do konkursów i występów  muzycznych.
Wrażenia i emocje gwarantowane!!!!

Czytaj więcej...