Dyskusyjny Klub Książki - "Departament 19"

Dnia 7 listopada 2015 roku o godzinie 10.00 w Bibliotece Elbląskiej na Starym Mieście odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem naszych rozmów była książka pt. „Departament 19” Will Hilla.

Opowiada ona o Jamiem, nastoletnim chłopcu, którego życie nie różni się niczym od egzystencji jego rówieśników, ale… Trwa to do momentu, gdy mężczyźni w kuloodpornych kamizelkach strzelają do jego ojca. Jest mu bardzo pogodzić się z odejściem tak bliskiej mu osoby. Okazuje się, że tata młodzieńca należał do Departamentu 19, tajnej, rządowej organizacji mającej na celu walkę z „nieumarłymi”. Cała fabuła przedstawia losy chłopca w walce z wampirami, wilkołakami i innymi potworami. Oryginalności tej powieści dodaje to, że łączy ona postacie z różnych gatunków w jednej treści.
Podsumowując, utwór ten zasługuje na uwagę młodszego jak i starszego czytelnika, który lubi fantastykę, jak i niekonwencjonalne połączenia bohaterów.
Następne zebranie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 5 grudnia 2015 roku o godzinie 10.00 w Bibliotece Elbląskiej. Tematem naszej dyskusji będzie książka pt. „Posłaniec”, którą napisał Markus Zusak.
Serdecznie zapraszamy!