Koło Wolontariatu

Pomagamy mieszkańcom schroniska

17 maja delegacja z naszej klasy (2D) odwiedziła elbląskie schronisko, aby wspomóc czworonożnych przyjaciół. Kupiliśmy 70kg karmy dla psów i kotów.
Zachęcamy innych do podobnych działań. Warto!


klasa 2D

Czytaj więcej...

Pomoc dla bezdomnych zwierząt

W czwartek 14 marca gimnazjalna klasa III D udała się do schroniska dla bezdomnych zwierząt Animals w Elblągu. Celem wizyty było zrealizowanie akcji charytatywnej - wsparcia schroniska poprzez dostarczenie mu dodatkowych zapasów karmy dla zwierząt. Młodzież zebrała ponadto inne przydatne przedmioty takie jak: koce, ręczniki, ubranka dla zwierząt itp.

Czytaj więcej...

Akademia Przyszłości

,,Mali ludzie z długą historią” czekają na swojego bohatera". Taki wpis wita nas na stronie Akademii Przyszłości. Cóż to takiego? Co to za akcja?
To akcja, która funduje Indeks Sukcesów dla dziecka, które nie wierzy w siebie, ma trudności w szkole, często pochodzi z potrzebującej rodziny. Jak to działa?

Czytaj więcej...

W piątek 11 stycznia gramy dla WOŚP

W piątek 11 stycznia gramy dla WOŚP. Będzie to dzień pełen atrakcji i wrażeń.  Pomaganie jest dziecinnie proste. Zabierając ze sobą nawet niewielką kwotę, możesz wspomóc orkiestrę. Oto co  przygotowaliśmy:

1.Ciasteczkowa Brama -wejście główne do szkoły- 7.00-12.00, ciasteczko od 1zł.
2.Koncert piosenek bajkowych – sala gimnastyczna, 8.55-12.35, bilet 5zł.
3.Licytacje –sala gimnastyczna, 9.50 – 10.50 i 12.35.
4.Loteria fantowa – parter szkoły, 8.00-12.00.
5.Kawiarenka: ciasto, kawa, herbata – gabinet nr 4.

 

POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE.

Sztabik WOŚP w ZSO nr 2 serdecznie zaprasza do włączenia się w akcję całą społeczność szkolną:)

 

Licytacja – WOŚP
Do wylicytowania mamy następujące rzeczy:

Czytaj więcej...

Kolejna akcja "Miś - nie bij mnie, kochaj mnie" za nami

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na przemoc wobec dzieci oraz konsekwencji z nią związanych. Krzywdę najmłodszych symbolizują specjalnie "opatrzone" zabawki.
W naszej szkole- i okolicy poza nią była możliwa dzięki zaangażowaniu uczniów klasy 3 f gimnazjum oraz II b liceum. Szczególne podziękowania dla Agaty Mancewicz i Julii Węgrzyn z kl. 3f, które mimo zimna dzielnie sadzały misie na przystankach oraz włączały do akcji zainteresowanych przechodniów (dzięki nim misie szybko znajdowały nowy dom ;) a także panie z apteki po sąsiedzku, które z entuzjazmem umieszczały pluszaki w widocznych wśród leków miejscach.

Czytaj więcej...

Zdrowe serce dla Kubusia

W sobotę 17.03. charytatywnym turniejem piłki siatkowej, mieliśmy okazję wspomóc zbiórkę dla ratowania życia Kubusia Barszczewicza, który wymaga operacji serduszka.
Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Zosi Szawary, która zainicjowała rozgrywki w naszej szkole oraz nieocenionemu wsparciu Agnieszki Wawro, sędzi i zawodniczki w jednym, Oli Pindral, która zadbała o obsługę fotograficzną imprezy, zaangażowanym w obsługę biura organizacyjnego: Małgosi Łacinie, Hani Kanachowicz, Oli Wróblewskiej, Amelii Gumińskiej i Magdzie Świniarskiej i spontanicznie uczestniczącej w rozgrywkach Natalii Skarbeckiej.
W czasie turnieju w naszej szkole udało nam się zebrać 300 zł, a w Zespole Szkół Mechanicznych 435 zł, które Zosia przekazała na konto Fundacji Siepomaga. Dobra wiadomość- udało się zebrać całą kwotę potrzebną na operację!

Czytaj więcej...

Zapraszamy na Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej dla Kubusia Barszczewicza!

Charytatywny Turniej Piłki Siatkowej dla Kubusia Barszczewicza!

 

 

Termin:

Sobota 17.03.2018

Godz: 9:00 - 16:00

 

Miejsce: Zespół Szkół Mechanicznych ul. Jana Amosa Komeńskiego 39 oraz II Liceum Ogólnokształcące ul. Królewiecka 42

 

Wpisowe: cegiełki 50, 100 lub 150 zł.

 

Cel:

350 tys zł na pierwszą oerację serduszka Kubusia Barszczewicza, który cierpi na HLHS co oznacza, że przyjdzie na świat tylko z połową serduszka. Gdy weźmie swój pierwszy oddech, rozpocznie dramatyczną walkę o życie. Operacja serca musi odbyć się zaraz po porodzie.

 

Szczegóły i zapisy:

http://lepszyelblag.pl/

https://www.facebook.com/serduszkodlakubusia

https://www.siepomaga.pl/ratujemy-kubusia

 

Jedocześnie informujemy, że udział w Turnieju jest dobrowolny i na własną odpowiedzialność. Organizatorzy nie zapewniają ubezpieczenia ani opieki medycznej.

 

Małgorzata Głowacka

opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu

 

"Szlachetna paczka" - podsumowanie

Dnia 4 grudnia 2017roku przystąpiliśmy do charytatywnej akcji ,,Szlachetna paczka”. Tegoroczne motto to ,,Lubię ludzi”.
Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji. Mieliśmy mało czasu, bo tylko pięć dni na zorganizowanie wszystkiego, co było potrzebne dla rodziny, którą wybraliśmy. Postanowiliśmy pomóc Pani, która sama opiekuje się trójką dzieci .
Do akcji włączyły się klasy:

Czytaj więcej...

Celinki sercem wyszywane. Wolontariat z okazji WOŚP

Jak co roku nasi gimnazjaliści włączyli się do akcji charytatywnej "Szyjemy Celinki dla chłopca i dziewczynki", wykonując ręcznie aż 107 pięknych, pracochłonnych, haftowanych aplikacji. Posłużą one jako ozdobne wszywki do poduszek przytulanek, które trafią do hospicjów, szpitali, domów starości, fundacji, będą prezentem oraz pociechą dla niepełnosprawnych, chorych dzieci i dorosłych.
W niedzielę 14 stycznia w godz.9-14 w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej nr 4 w Elblągu, z którą współpracujemy odbędzie się spotkanie osób chcących zaangażować się w szycie poduszek. W pracach krawieckich pomagać im będą nasi gimnazjalni wolontariusze. Zapraszamy uczniów oraz ich mamy i babcie zainteresowane pomocą, nauką lub doskonaleniem szycia oraz miłym spędzeniem czasu w gronie ludzi o wielkich sercach.

Czytaj więcej...