Koła zainteresowań

Udział w akcji "Szlachetna paczka" to dla nas przyjemność

Dnia 19 listopada 2016 roku przystąpiliśmy do charytatywnej akcji – zapoczątkowanej przez księdza Jacka. Przedsięwzięcie kieruje się mottem: „Jeden za Wszystkich i Wszyscy na Jednego”. Nasza szkoła bardzo ochoczo przystąpiła do akcji, w szczególny sposób pomogli uczniowie klas:

IB gimnazjum, wych. Iwona Traczewska-Kubiak
IF gimnazjum, wych. Iwona Wojciechowska-Salamon
IID gimnazjum, wych. Magdalena Adryjanek
IIIC gimnazjum, wych. Małgorzata Rydelek
IB liceum, wych. Joanna Kurczewska
IE liceum, wych. Anna Piwowarska

IID liceum, wych.Joanna Węgłowska

Czytaj więcej...

Szlachetna 2b :)

Kolejny raz zaangażowaliśmy się w akcję 'Szlachetna Paczka', która pomaga najbiedniejszym i potrzebującym. W tym roku wybraliśmy rodzinę której brakowało żywności i łóżka dla małej dziewczynki. Łóżko się znalazło :) Zebraliśmy, aż 6 dużych paczek wypełnionych jedzeniem, słodyczami i drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, iż sprawiliśmy że nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla kogoś niezapomniane.

Czytaj więcej...

2b gimnazjum pomaga dzieciom z hospicjum

Dzień Edukacji Narodowej dla naszej klasy to nie tylko świętowanie, cukierki i  życzenia. 

Tego dnia udaliśmy się z wizytą do Przedszkola nr 33, aby  wspomóc akcję 'Podaruj mi pieluszkę'. Dzieci przebywające w hospicjum potrzebują wsparcia w postaci pieluszek, chusteczek nawilżanych i podkładów do przewijania. Postanowiliśmy przeznaczyć część pieniędzy zebranych w ramach składek klasowych na zakup tych właśnie produków.

Czytaj więcej...

Być szlachetnym dawcą jak w II LO

Z inicjatywy Zuzanny Makowskiej z klasy 2d II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu 22 czerwca 2016r. stał się dniem, który przyczyni się do szczęścia i zdrowia wielu ludzi w Polsce lub na świecie. Za sprawą Zuzi, jej koleżanek i kolegów- wolontariuszy ze szkoły, a także koordynatora przedsięwzięcia Doroty Wilk- nauczycielki informatyki, jak też dyrekcji szkoły czterdzieści osób: pełnoletnich uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły zarejestrowało się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych (DKMS), by zostać potencjalnymi dawcami szpiku i zwiększyć szansę przeżycia pacjentów na całym świecie.

Czytaj więcej...

Uczniowie gimnazjum włączyli się do akcji charytatywnej!!!

Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem Pana Dariusza Andrzejewicza na zajęciach techniki wykonali makatki, które posłużą do wykonania poduszek w ramach akcji „Szyjemy Celinki dla chłopca i dziewczynki”. Poduszki te będą potem mogły być przekazane chorym dzieciom do hospicjum lub szpitali.

Czytaj więcej...

Darujmy życie bezboleśnie – Dzień Dawcy Szpiku

W codziennych wiadomościach wciąż słyszymy o odwadze, o ludziach, którzy potrafią pomóc w nagłych sytuacjach. Jednak zapominamy o bohaterach anonimowych, którzy oddają część siebie, być ktoś inny mógł żyć. Mowa tu choćby o bliźniakach genetycznych czyli o osobach, które zarejestrowały się w międzynarodowej bazie dawców szpiku. Są oni potrzebni jak na wagę złota.

 

Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią poniżej 55 roku życia, a chcesz pomóc, by dzięki Tobie żyli inni i jeszcze nie jesteś zarejestrowany w naszej bazie danych, skorzystaj z okazji. Nadeszła idealna pora, bo 22 czerwca,2016r. w dniu Dawcy Szpiku w godzinach 9:00 -16:00 w ZSO nr 2 tj. w II LO i Gimnazjum nr 3 (ul. Królewiecka 42) będziemy czekać właśnie na Ciebie.

Czytaj więcej...

Nadzieja na Pola Nadziei w II LO

We wtorek, 13 października, mimo zimna, uczniowie klasy II c liceum pielili, kopali, grabili i podlewali, a wszystko dla akcji Pola Nadziei organizowanej corocznie przez i dla Elbląskiego Hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak.

Czytaj więcej...