Koła zainteresowań

Udział w akcji "Szlachetna paczka" to dla nas przyjemność

Dnia 19 listopada 2016 roku przystąpiliśmy do charytatywnej akcji – zapoczątkowanej przez księdza Jacka. Przedsięwzięcie kieruje się mottem: „Jeden za Wszystkich i Wszyscy na Jednego”. Nasza szkoła bardzo ochoczo przystąpiła do akcji, w szczególny sposób pomogli uczniowie klas:

IB gimnazjum, wych. Iwona Traczewska-Kubiak
IF gimnazjum, wych. Iwona Wojciechowska-Salamon
IID gimnazjum, wych. Magdalena Adryjanek
IIIC gimnazjum, wych. Małgorzata Rydelek
IB liceum, wych. Joanna Kurczewska
IE liceum, wych. Anna Piwowarska

IID liceum, wych.Joanna Węgłowska

Czytaj więcej...

Szlachetna 2b :)

Kolejny raz zaangażowaliśmy się w akcję 'Szlachetna Paczka', która pomaga najbiedniejszym i potrzebującym. W tym roku wybraliśmy rodzinę której brakowało żywności i łóżka dla małej dziewczynki. Łóżko się znalazło :) Zebraliśmy, aż 6 dużych paczek wypełnionych jedzeniem, słodyczami i drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, iż sprawiliśmy że nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla kogoś niezapomniane.

Czytaj więcej...

2b gimnazjum pomaga dzieciom z hospicjum

Dzień Edukacji Narodowej dla naszej klasy to nie tylko świętowanie, cukierki i  życzenia. 

Tego dnia udaliśmy się z wizytą do Przedszkola nr 33, aby  wspomóc akcję 'Podaruj mi pieluszkę'. Dzieci przebywające w hospicjum potrzebują wsparcia w postaci pieluszek, chusteczek nawilżanych i podkładów do przewijania. Postanowiliśmy przeznaczyć część pieniędzy zebranych w ramach składek klasowych na zakup tych właśnie produków.

Czytaj więcej...

Być szlachetnym dawcą jak w II LO

Z inicjatywy Zuzanny Makowskiej z klasy 2d II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu 22 czerwca 2016r. stał się dniem, który przyczyni się do szczęścia i zdrowia wielu ludzi w Polsce lub na świecie. Za sprawą Zuzi, jej koleżanek i kolegów- wolontariuszy ze szkoły, a także koordynatora przedsięwzięcia Doroty Wilk- nauczycielki informatyki, jak też dyrekcji szkoły czterdzieści osób: pełnoletnich uczniów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły zarejestrowało się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych (DKMS), by zostać potencjalnymi dawcami szpiku i zwiększyć szansę przeżycia pacjentów na całym świecie.

Czytaj więcej...

Darujmy życie bezboleśnie – Dzień Dawcy Szpiku

W codziennych wiadomościach wciąż słyszymy o odwadze, o ludziach, którzy potrafią pomóc w nagłych sytuacjach. Jednak zapominamy o bohaterach anonimowych, którzy oddają część siebie, być ktoś inny mógł żyć. Mowa tu choćby o bliźniakach genetycznych czyli o osobach, które zarejestrowały się w międzynarodowej bazie dawców szpiku. Są oni potrzebni jak na wagę złota.

 

Jeżeli jesteś osobą pełnoletnią poniżej 55 roku życia, a chcesz pomóc, by dzięki Tobie żyli inni i jeszcze nie jesteś zarejestrowany w naszej bazie danych, skorzystaj z okazji. Nadeszła idealna pora, bo 22 czerwca,2016r. w dniu Dawcy Szpiku w godzinach 9:00 -16:00 w ZSO nr 2 tj. w II LO i Gimnazjum nr 3 (ul. Królewiecka 42) będziemy czekać właśnie na Ciebie.

Czytaj więcej...

Nadzieja na Pola Nadziei w II LO

We wtorek, 13 października, mimo zimna, uczniowie klasy II c liceum pielili, kopali, grabili i podlewali, a wszystko dla akcji Pola Nadziei organizowanej corocznie przez i dla Elbląskiego Hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak.

Czytaj więcej...