Dzień z Pasją

„Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi i może zapamiętam. Zaangażuj mnie, a się nauczę”

Benjamin Franklin

Inauguracja Roku Szkolno-Akademickiego 2018/2019

„DZIEŃ Z PASJĄ”

26 października 2018r. – PROGRAM

Uroczystość inauguracyjna odbędzie się o godz.10.00- 11.30 w auli szkolnej. Udział biorą klasy IA, IB, IC, If LO wraz z wychowawcami oraz wykładowcy, pracownicy naukowi zaprzyjaźnionych uczelni wyższych oraz zaproszeni goście.

Ok. godz. 10.30-11.15wykład inauguracyjny„Miasta przyszłości” wygłosi dr Tomasz Wierzejski, Prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Oprawa artystyczna- występ uczniów z „Klubu Aktywnej Młodzieży” działającego przy CSE „Światowid”

Prowadzenie- Adam Matwiejczuk

§  Blok I- wykłady i warsztaty

§  Blok II- wykłady i warsztaty

§  Blok III- inauguracja

§  Blok IV- wykłady i warsztaty

§  Blok V- warsztaty

 

Zajęcia kierunkowe dla Licealistów:

 

Godzina

Klasa

Miejsce, opiekun

Temat zajęć

BLOK I

8.00-8.50

IB, IIb, IIIb

s.36, op.K. Zarzeczna

Wykład: „Czy grzyby potrzebne są roślinom-rzecz o mykoryzie” - dr Grzegorz Fiedorowicz, Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

8.00-8.45

IC, IIc, IIIc

s.39, op. H. Pietras

Wykład: „Biologia molekularna- współczesny Sherlock Holmes” - dr Grzegorz Panasiewicz, Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

BLOK II

9.00-9.50

IA

s.35, op. E. Paprocka

Wykład: „Skąd się wzięła koncepcja trójpodziału władzy”- dr Marcin Kazimierczuk, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

9.00-9.50

IB, IIb, IIIb

s.36, op. K. Zarzeczna

Wykład: „Biologia molekularna- współczesny Sherlock Holmes” - dr Grzegorz Panasiewicz, Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

9.00-9.50

IC, IIc, IIIc

s.39, op. H. Pietras

Wykład: „Czy grzyby potrzebne są roślinom-rzecz o mykoryzie” - dr Grzegorz Fiedorowicz, Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

ok. 9.45

IC

s. 39, op. H. Pietras

Odsłonięcie pamiątkowych zdjęć olimpijczyków w pracowni biologicznej

9.00-9.50

IE

s. 32, op. E. Adamowicz

Warsztaty: „Oszczędzanie – to nie może być trudne” - dr Marcin Potrykusam, Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

9.00-9.50

IF

s.30, op. J. Tomczak

Warsztaty; ”Ars Physica-niebanalne zadania” - mgr Jacek Tomczak nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu

BLOK III

10.00-11.30

IA

aula op. E. Paprocka

Inauguracja 2018/2019

10.00-11.30

IB

aula op. B. Dutkiewicz

Inauguracja 2018/2019

10.00-11.30

IC

aula op. H. Pietras

Inauguracja 2018/2019

10.00-11.30

IF

aula op. M. Rydelek

Inauguracja 2018/2019

10.00-11.30

IE

s.30, op. J. Tomczak

Warsztaty: ”Ars Physica-niebanalne zadania”- mgr Jacek Tomczak nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu

11.30-12.15

IA

s.35, op. J. Węgłowska

Wykład: „Podróże i języki obce” mgr Arco von Ieperen, Instytut Pedagogiczno-Językowy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu,

BLOK IV

11.30-12.15

IE, If

s.36, op. E. Aniszewska, K. Cybulska

Wykład: „Od jedności do nieskończoności”- dr Iwona Krzyżanowska, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego

11.30-12.15

IID, IIF

(gr. ewp)

s.32 op .R. Jurczak, A.Rumak

Warsztaty: „Uwarunkowania rozwoju przedsiębiorczości gospodarczej” prof. nadzw. dr hab. Renata Marks-Bielska Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

11.30-12.30

IB, IIB, IIc

aula op. B. Karolik,

Wykład: ”Zagrożenia dla Morza Bałtyckiego”-

prof. dr hab. inż. Marek Biziuk, Wydział Chemii Politechniki Gdańskiej

11.30-12.30

IC

s.39 op. H. Pietras

Wykład: „Chemia natury czyli o zastosowaniu związków naturalnych” - dr Marta Orlikowska , Wydział Chemii UG

BLOK V

12.15-15.00

IIe, IIf (gr.)

s.26 op. M. Owczarek, D. Wilk

Warsztaty z grafiki komputerowej z elementami przekazu reklamowego-Kuba Qubi Strumiński, we współpracy z CSE „Światowid” w Elblągu

 

Agnieszka Antoniuk-Rumak

Wicedyrektor szkoły