Inauguracja Roku Szkolno-Akademickiego 2016/2017

„Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni,
patrzy dalej niż inni, kto dostrzega rzeczy,
zanim zobaczą je inni.”
L. Eims

 

Inauguracja Roku Szkolno-Akademickiego 2016/2017
„DZIEŃ Z PASJĄ”
27 października 2016r. – PROGRAM

 

  • godz. 11:00 - ok. 12:30 uroczystość inauguracyjna s. aula - udział biorą klasy IA, IB, IC, ID LO wraz z wychowawcami, wykładowcy, pracownicy naukowi zaprzyjaźnionych uczelni wyższych oraz zaproszeni goście.
  • wystąpienie Dyrektora Szkoły
  • wystąpienia zaproszonych Gości
  • wykład inauguracyjny „Konsument XXI wieku” wygłosi dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska, Prodziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie


Oprawa artystyczna - grupa wokalna pod opieką Barbary Marcinkiewicz


Prowadzenie - Adam Matwiejczuk

 

 

Zajęcia kierunkowe dla Licealistów

 

Godzina

Klasa

Miejsce, opiekun

Temat zajęć

BLOK I

9.00-9.45

IA

s.14

op. I. Studzińska

Wykład: „Źródła korupcji w Polsce i sposoby jej zwalczania”

dr Izabela Seredocha, Prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych EUHE w Elblągu

9.00-9.45

IB, IIB

s.36

op. K. Zarzeczna

Wykład: „Czy grzyby potrzebne są roślinom - rzecz o mykoryzie”

dr Grzegorz Fiedorowicz, Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

9.00-9.45

IC, IIc

s.39

op. H. Pietras

Wykład: „Genetyczny odcisk palca - biologia molekularna w kryminalistyce”

dr Grzegorz Panasiewicz, Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

ok. 9.45

IC, IIC

s. 39

op. H. Pietras

Odsłonięcie pamiątkowych zdjęć olimpijczyków w pracowni biologicznej

mgr Hanna Pietras, nauczyciel ZSO nr 2

9.30-10.30

ID

s. 33

op. D. Szocik

Warsztaty geologiczne: „Bogactwo ziemi”

mgr Dorota Szocik, nauczyciel ZSO nr 2

9.00-10.30

IE

s. 33

op. J. Tomczak

Warsztaty; Ars Physica - niebanalne zadania”

mgr Jacek Tomczak, nauczyciel ZSO nr2

BLOK II

10.00-10.45

IA

s. 14

op. I. Studzińska

Wykład: „Słowa tabu w języku polskim”

mgr Iwona Studzińska, nauczyciel ZSO nr2

10.00-10.45

IB, IIB

s. 39

op. K. Zarzeczna

Wykład: „Genetyczny odcisk palca - biologia molekularna w kryminalistyce”

dr Grzegorz Panasiewicz, Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

10.00-10.45

IC, IIC

s. 36

op. H. Pietras

Wykład: „Czy grzyby potrzebne są roślinom - rzecz o mykoryzie”

dr Grzegorz Fiedorowicz, Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

11.00-12.00

IE

s. 33

op. E. Aniszewska

Wykład: „Dowodzenie twierdzeń metodą indukcji matematycznej”

mgr Ewa Aniszewska, nauczyciel ZSO nr 2

BLOK III

12.30-13.30

IA

s. 04

op. Z. Wielgolaski

Wykład: „Grudzień 70 w Elblągu”

Artur Chomicz, Instytut Pamięci Narodowej

12.30-13.30

IB, IC

s. aula

op. B. Karolik,

J. Kurczewska

Wykład: Zanieczyszczenia i dodatki do żywności”

prof. dr hab. inż. Marek Biziuk, Wydział Chemiczny Politechniki Gdańskiej

12.30-13.30

ID

s. 35

Spotkanie z Władzami Wydziału Nauk Ekonomicznych UW-M

Warsztaty: Prowadzenie własnej działalności gospodarczej”

dr Izabela Zabielska, Wydziału Nauk Ekonomicznych UW-M

12.30-13.30

IE

s. 33

Spotkanie z Władzami Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

„Czy wszystko jest wymyślone? - warsztaty o innowacyjności”

dr Paweł Ziemiański, Wydział Zarządzania i Ekonomii, PG

12.30-13.30

IIID

s. 1

Spotkanie z Władzami Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej

Warsztaty: „Istota bezpieczeństwa ekonomicznego”

dr Jarosław Ziętarski, Wydział Zarządzania i Ekonomii, PG

 

Zajęcia kierunkowe dla Gimnazjalistów

 

Godzina

Klasa

Miejsce, opiekun

Temat zajęć

BLOK I

9.00-10.30

Ia

s. 20

op. R. Grelewicz

Warsztaty: „Bujne żywoty wielkich matematyków, czyli 10-ciu wspaniałych”

mgr Roman Grelewicz, nauczyciel ZSO nr 2

9.00-10.30

Ib

s. 6

op. I. Kubiak

Warsztaty: Jak w rodzinie językowej” - gry i zabawy w czterech językach (romańskie, germańskie)

mgr Iwona Traczewska-Kubiak, nauczyciel ZSO nr 2

9.00-9.45

Ic, If

s. 01

op. D. Mazur,

I. Salamon

Wykład: Tajemnice Antarktyki”

dr Paweł Loro, Wydział Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

wyjazd

Id

Eksperymentarium

w Gdyni,

op. K. Zezula

D. Fabiańska

Warsztaty: AC/DC, CZYLI TESLA KONTRA EDISON

O co spierali się Tesla i Edison?

Czy uda się samodzielnie skonstruować maszynę elektrostatyczą?

BLOK II

11.00-12.30

Ia

s. 20

op. E. Wronowska

Warsztaty: Eins, zwei, drei - w świecie liczb po niemiecku”

mgr Edyta Wronowska, nauczyciel ZSO nr 2

11.00-11.30

Ib

s. 6

op. I. Kubiak

Warsztaty: Jak w rodzinie językowej” - gry i zabawy w czterech językach (romańskie, germańskie)

mgr Iwona Traczewska-Kubiak, nauczyciel ZSO nr 2

oraz studenci I roku Filologii Angielskiej PWSZ w Elblągu

10.00-11.30

Ic

s. 10

op. D. Mazur

Warszaty chemiczne: Chemia od kuchni” - czyli ciekawe doświadczenia w domowym laboratorium

mgr Danuta Mazur, nauczyciel ZSO nr 2

11.00-12.00

Ie

s. 32

op. K. Ładna

Wykład: „Pasja energią życia”

dr Bogusław Tołwiński (znany elbląski trener i sportowiec)

11.00-12.00

If

s. 01

op. I. Salamon

Warsztaty fizyczne: ”Fizyk w kuchni”

mgr Iwona Wojciechowska-Salamon, nauczyciel ZSO nr 2

BLOK III

12.30-13.15

Ia

s. 20

op. A. Szuszkiewicz

„Cultural Awareness Quiz - elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych”

mgr Anna Szuszkiewicz, nauczyciel ZSO nr 2

11.45-12.30

Ib

s.6

op. A. Sosnowska

Warsztaty: „I Ty możesz być poetą”

mgr Anetta Sosnowska, nauczyciel ZSO nr 2

11.45-12.30

Ic

s.5

op. A. Szuszkiewicz

„Cultural Awareness Quiz - elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych”

mgr Anna Szuszkiewicz, nauczyciel ZSO nr 2

12.00-12.45

Ie

s.32

op. K. Ładna

„Analiza SWOT kariery sportowca - warsztaty w języku angielskim”

mgr Katarzyna Ładna, nauczyciel ZSO nr 2

13.00-14.00

Ie

sala gimnastyczna,

op. A. Matwiejczuk,

R. Jurczak

Zajęcia sportowe: „Piłka siatkowa moją pasją”

mgr Adam Matwiejczuk i mgr Regina Jurczak, nauczyciele ZSO nr 2