Festiwal Nauki 21 marca 2017r.

W tegorocznej jubileuszowej, bo dziesiątej edycji Festiwalu Nauki, który odbędzie się w Jagiellończyku, czyli elbląskim Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 we wtorek 21 marca 2017r. nie zabraknie atrakcji, interesujących doświadczeń podczas warsztatów, jak też wykładów. Będzie to przegląd wiedzy i osiągnięć w dziedzinie „Wartości dla Pokoju”, który uświetnią:

o debata z przedstawicielem biura rzecznika Praw Obywatelskich,
o spotkanie z założycielką organizacji La Strada, Fundacji przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu,
o warsztaty z przedstawicielem IPN;
o niepełnosprawni w sporcie- pogadanka;
o klerycy o misjach;
o prezentacja nt. działalności Amnesty International;
o pokaz „Mody dla Pokoju”;
o galeria laureatów Pokojowej Nagrody Nobla;
o inne wykłady historyczne, medialne, sportowe i kulturowe (w tym przedstawienie teatralne).


Edukacja połączona z zabawą potrwają od 9.00 do 13.00.


Festiwal Nauk jest wyjątkową okazją do tego, by przekonać się o tym, że nauka w ZSO nr 2, którą zarażają wykładowcy i nauczyciele pasjonaci, jest nie tylko dla geniuszy, a do tego może być zabawna, przystępna i niezwykle ciekawa. Wartości patriotyczne, kulturowe, religijne i tradycje są ważną częścią wiedzy zdobywanej w szkole i w domu, służą integracji, tolerancji i rozumieniu świata. Młodzież i wykładowcy potrafią o tym poważnie dyskutować, ale bawiąc się nauką uczniowie czerpią z historii i doświadczeń większą wiedzę.

Zapraszamy, życząc miłej zabawy i nauki


Dorota Radomska
Rzecznik prasowy ZSO nr 2