VII edycja Międzyszkolnego Konkursu „Wiem na bank” - ZAPRASZAMY

Politechnika Gdańska Wydział Zarządzania i Ekonomii wraz z II Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu w konkursie „Wiem na bank”, organizowanym przez elbląską szkołę już siódmy raz zweryfikują wiedzę uczniów z województw warmińsko- mazurskiego i pomorskiego dotyczącą współczesnych problemów funkcjonowania rynków finansowych. Dodatkowo ocenie zostaną poddane świadomość ekonomiczna i stopień przygotowania uczniów do zarządzania finansami w dorosłym życiu. Formuła konkursu składa się z dwóch części: indywidualnej i konkurencji zespołowych z zakresu marketingu lub finansów. Atrakcją będzie wykład pracownika naukowego Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.
Konkurs odbędzie się 04 kwietnia 2017r. w siedzibie II LO w Elblągu.

Przedsięwzięcie jest zwieńczeniem partnerskiej współpracy między Wydziałem Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej a II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu. Absolwenci liceum są ambasadorami Wydziału. Obecni podczas konkursu będą promować wśród uczestników konkursu naukę na nim.
„Wiem na bank” cieszy się popularnością i pokazuje, że nauczanie przedsiębiorczości w liceach daje wymierne efekty. W szóstej edycji konkursu wzięło udział czternaście szkół (69 uczniów), a każda mogła wytypować pięciu uczniów.
Prócz certyfikatów, które przygotowano dla każdego uczestnika finansowych rozgrywek, na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody od ING Banku Śląskiego, Banku BPS i K&F Finanse i Ubezpieczenia Artur Konopka- sponsorów konkursu.

Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i prorektor ds. Internacjonalizacji i Innowacji Politechniki Gdańskiej prof. Piotr Dominiak objęli Konkurs patronatem honorowym. Patronami medialnymi „Wiem na bank” są TVP Olsztyn i Radio Gdańsk.

Konkurs „Wiem na bank” jest ważnym przedsięwzięciem dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województw warmińsko- mazurskiego i pomorskiego. Młodzież rozwija swoje zainteresowania, kontynuując edukację ekonomiczną na najlepszych uczelniach w kraju i budując przedsiębiorczość na lokalnym rynku. Zachęcamy do udziału w potyczkach ekonomicznych – czas przesyłania zgłoszeń mija 24 marca 2017r.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej ZSO nr 2 w Elblągu- http://zso2.elblag.pl/oraz Politechniki Gdańskiej, Wydział Zarządzania i Ekonomii http://zie.pg.edu.pl/

Dorota Radomska
Rzecznik prasowy II LO