Rekrutacja 2019

Drzwi otwarte w II LO -2019

Zapraszamy na drzwi otwarte do II LO, które odbędą się 25 kwietnia 2019r. Uroczyste rozpoczęcie drzwi zapalanowane jest na godz. 12.00 w szkolnym IgLO, czyli dużej sali gimnastycznej.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla wszystkich naszych gości wiele atrakcji. Planowany czas odwiedzin 12.00-15.00.

Do zobaczenia !

Klasa akademicka w II LO

Mamy dla Was ważną wiadomość:

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazmierza Jagiellończyka oraz Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej zawarły umowę o wzajemnej współpracy w tworzeniu klasy akademickiej (od roku 2019/2020) w celu propagowania postaw i działań przedsiębiorczych. Uczniowie klasy akademickiej będą poszerzać wiedzę w zakresie nauk ekonomicznych i uczyć się odpowiednich zachowań w sferze gospodarczej.

Wszystkie zajęcia związane z tematami ekonomicznymi, przedsiębiorczością czy finansami prowadzić będą pracownicy WZiE z gmachu naszej szkoły. Zajęcia warsztatowe, laboratoryjne odbywać się będą na WZiE. Część zajęć prowadzona będzie w języku angielskim.

Umowę w imieniu WZiE PG podpisała dr hab. Julita Wasilczuk, prof. nadzw. PG, dziekan WZiE PG oraz pani Agnieszka Jurewicz, dyrektor szkoły IILO.

Będzie się działo!

Czytaj więcej...