Rok szkolny 2014/2015

Dzień Sportu w ZSO nr 2

Sport jest wartością wyjątkową, bo daje wiarę w siebie, uczy odpowiedzialności i uczciwości, poprawia kondycję fizyczną, przynosi sukcesy i zadowolenie. Choć jego promowanie osiąga coraz lepsze efekty, bo rośnie liczba osób ćwiczących na lekcjach, nauczyciele katedry wychowania fizycznego przy ZSO nr 2 w Elblągu regularnie pod koniec roku szkolnego organizują imprezę sportową- Dzień Sportu. W tym roku odbył się on 24 czerwca.

Czytaj więcej...

Obóz żeglarski 2015

Od lat II LO jest czynnym uczestnikiem wydarzeń sportowych, ale również inicjatorem wielu z nich. Obóz pod żaglami, jaki szkoła organizuje co roku w drugiej połowie czerwca, stał się wyczekiwaną atrakcją dla uczniów obeznanych z wodą. Dla żółtodziobów jest zawsze niezwykłym przeżyciem, o powtórce którego muszą marzyć aż przez następnych 12 miesięcy.

Czytaj więcej...

Srebrni siatkarze Gimnazjum nr 3

W dniu 22.06.2015 w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego rozegrano siatkarską Gimnazjadę dla chłopców. Nasza drużyna w fazie grupowej walczyła z Gimnazjum nr 8 ( wygrana 2:0), z Gimnazjum nr 2 (porażka 0:2), z Gimnazjum nr 1 (wygrana 2:0).

Czytaj więcej...

Dwubój nowoczesny

Miło nam pinformować, że uczeń klasy Id gimnazjum - Franciszek Zmyślony - został Mistrzem Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Dwuboju Nowoczesnym.

Serdecznie gratulujemy!

Unihokej na piątkę - II LO piąte w Polsce

Przez dwa dni, 13-14 czerwca 2015r. Elbląg był stolicą polskiego unihokeja. W poszczególnych kategoriach wiekowych rywalizowali ze sobą uczniowie ze szkoł podstawowych, gimnazjalnych a także ponadgimnazjanych. Wśród nich nie mogło zabraknąć oczywiście dziewcząt z naszej szkoły, które po dwudniowej walce zajęły 5 miejsce w Polsce. To najwiekszy wyczyn z dziedziny unihokeja w historii II LO.

Czytaj więcej...

Lekkoatletyka - mistrzostwa województwa

W środę  27 maja w Pasłęku odbyły się Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce dziewcząt i chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowały dwie zawodniczki w trzech dyscyplinach i zdobyły trzy medale:

Czytaj więcej...

Lekkoatletyka indywidualna - licealiada

Sukcesy sportowe naszych licealistów na zawodach lekkoatletycznych (stadion MOS ul.Saperów w dn.29.04.2015r.)

 

Agata Licznerska - złoty medal w biegu na 200m

- srebrny medal w biegu na 100m
Angelika Tatarewicz-złoty medal w biegu na 800m
Dominika Tomaszewska-brązowy medal w rzucie oszczepem
sztafeta 4x100 -brązowy medal (J.Gościńska 2a,Karolina Tabor 2c,Natalia Hoffmann 1e,Agata Licznerska 1d )
4 miejsce -Klaudia Wiśniewska-pchnięcie kulą
-Nikola Nazarewicz -400 m

Chłopcy
brązowe medale :
Radosław Florkowski-200 m
Bartosz Cebula- pchnięcie kulą
Kacper Wilk -skok w dal
Kacper Kruk -100 m
Kacper Szulc -1500 m
sztafeta 4x100 (B.CEbula,K.Wilk,M.Brzozowski,R.Florkowski)


Dziękuję dziewczętom i chłopcom za reprezentowanie szkoły i gratuluję osiągniętych wyników
Oprac. J.Kulas

Pływające nocne marki

Kolejny już raz reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w 24-cztero godzinnej sztafecie pływackiej organizowanej przez Grupę Wodną.
Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie i dzielnie walczyli pokonując kolejne metry. Godziny nocne, w jakich pływaliśmy nie wystraszyły dzielnych pływaków.
Pierwsi z nas pojawili się w wodzie około 2!!! w nocy i kolejno pływaliśmy do godziny 4!!!.
Wszystkim należą się WIELKIE PODZIĘKOWANIA!!!!

Czytaj więcej...