Rok szkolny 2009/2010

Podsumowanie Licealiady w piłce siatkowej chłopców

Siatkówka jest obecnie tak popularna, że nie ma szkolnych zespołów, z którymi łatwo wygrać 2:0. Choć teoretycznie o sile poszczególnych drużyn decyduje liczba grających u nich zawodników MKS Truso, to wcale nie stanowi to gwarancji zwycięstwa. Przykładem jest IV LO, które z wyjątkiem gracza libero jest drużyną MKS i które od turnieju półfinałowego toczyło cztery mecze trzysetowe.

Ogólnie niespodzianką in minus jest właśnie utrata tytułu mistrza Elbląga przez ten zespół, choć analizując skład osobowy nowego mistrza - Zespołu Szkół Mechanicznych, przyznać należy, że dobrych graczy tam nie brakuje. Natomiast niespodzianką in plus jest wysoka, czwarta pozycja i prezentowany poziom gry przez Zespół Szkół Ekonomicznych. W tej drużynie nie ma zawodników trenujących w MKS Truso.

Piłka siatkowa to gra nieprzewidywalna. Tutaj nikt nie może czuć się pewnie, bo wystarczy złapać wiatr w żagle, podciąć nieco pewność siebie faworytów a już mamy zgotowane wspaniałe widowisko. Takie dwa thrillery stworzyli nasi siatkarze.

Czytaj więcej...

Finały i półfinały ...

Po sukcesie naszych chłopaków w Licealiadzie w Piłkę Ręczną (2 miejsce) oraz w Siatkówkę (3 miejsce) mamy nadzieję na kolejne medale. W ciągu najbliższych dwóch tygodni czekają nas dwa finały dziewcząt (12.01. - Licealiada w Siatkówkę, 14.01. - Licealiada w Koszykówkę) oraz półfinał chłopców (07.01. - Licealiada w Koszykówkę). Trzymamy za wszystkich kciuki !

Mamy brąz - Licealiada w Siatkówkę Chłopców

Dzisiaj (06.01.2010) reprezentanci naszej szkoły zajęli 3 miejsce w finale Licealiady w Siatkówkę Chłopców. Jest to ogromny sukces. Pokonali większość drużyn z całego Elbląga i okolic. Serdecznie gratulujemy !

Elbląska Liga w Unihokeja ( II LO & I LO)

Dzisiaj (05.01.2010) odbyły się kolejne rozgrywki Elbląskiej Ligii w Unihokeja. Reprezentanci II LO zmierzyli się z zawodnikami z I LO. Mimo rewelacyjnej gry naszych chłopaków i początkowego prowadzenia 2:1, ostatecznie przegrali spotkanie 2:4.

Siatkarska Wigilia w ZSO nr 2

W poniedziałek, 21.12.2009 roku, odbyła się w szkolnej sali gimnastycznej trzecia już siatkarska wigilia.
Ten trafny pomysł nauczycieli wychowania fizycznego scala uczniów obu naszych szkół, którzy pasjonują się tą piękną dyscypliną sportu. Uczestników sportowej wigilii przywitał w imieniu Jolanty Kulas, Reginy Jurczak i Aleksandry Pietrulewicz Adam Matwiejczuk, nawiązując do siatkarskich tradycji naszych szkół.

 

Czytaj więcej...

Medalistki Licealiady w Tenisa Stołowego

Dnia 11.12.2009 odbyła się drużynowa Licealiada w Tenisa Stołowego. Reprezentantki naszej szkoły: Agnieszka Zięba oraz Liliana Wiadrowska zajęly wysokie 3. miejsce. Gratulujemy sukcesu!

Siatkarze i koszykarki w finałach Licealiady

Po ogromnym sukcesie naszych piłkarzy ręcznych (2. miejsce w finale Licealiady) mamy kolejne wspaniałe wiadomości. Reprezentacje siatkarzy oraz koszykarek z II LO przeszły do finałów Licealiady: w Siatkówkę Chłopców i Korzykówkę Dziewcząt. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki !

Mamy srebro

Dzisiaj (16 grudnia) odbył się Finał Licealiady w Piłkę Ręczną Chłopców. Nasi reprezentanci spisali się znakomicie i zajęli zaszczytne II miejsce. Trenerem reprezentacji II LO jest p. Janusz Sulkowski. Serdecznie gratulujemy !
Zdjęcia naszych medalistów pojawią się już wkrótce.