Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego w finale licealiady w piłkę ręczną chłopców

Po udanym występie w fazie grupowej reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego przystąpiła do meczów półfinałowych. Tym razem rywalami naszej drużyny byli zawodnicy z trzech elbląskich szkół: Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług, Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 oraz reprezentanci IV Liceum Ogólnokształcącego.


W pierwszym meczu półfinału szczypiorniści z II LO zmierzyli się z reprezentacją ZSIŚiU wygrywając ostatecznie 18:14.

Drugim półfinałowym przeciwnikiem naszej reprezentacji byli uczniowie z ZSZ Nr 1. Mecz zakończył się wygraną II LO 19:14. Zwycięstwo nad reprezentacją Zespołu Szkół Zawodowych dało naszej drużynie gwarantowany awans do finału.

Ostatni, trzeci mecz tegorocznych półfinałów II Liceum Ogólnokształcące rozegrało z drużyną IV LO, która okazała się dla nas zbyt trudnym przeciwnikiem. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem szczypiornistów z IV Liceum Ogólnokształcącego 6:14.

II Liceum Ogólnokształcące wystąpiło w składzie:
Subocz Maciej, Pietruszyński Ryszard, Tomasz Maciej, Tomasz Adam, Sznaza Mateusz, Gwizdała Karol, Zgiet Krystian, Budzyła Marcin, Kamieniak Damian, Rusznicki Bartek, Wiśniewski Adam, Zamłyński Michał, Siedlaczek Bartosz, Moroz Wojciech oraz Nowak Bartosz

Trener drużyny: p. Janusz Sulkowski
 

 

Wyniki spotkań półfinałowych:
ZSIŚiU - II LO       14:18
II LO – ZSZ Nr1    19:10
IV LO - II LO         14:6

Klasyfikacja końcowa:
 

Miejsce Szkoła
I - awans IV LO
II - awans II LO
III ZSIŚiU
IV ZSZ nr 1

Wszystkie chętne klasy wraz z opiekunami zapraszamy do kibicowania naszej drużynie w finałach Licealiady 2009/2010 w piłce ręcznej chłopców, które odbędą się 16 grudnia 2009r. (środa) w hali MOS przy ul. Kościuszki 77a. Pierwszy finałowy mecz II LO rozegra o godz. 10:20.

Serdecznie zapraszamy i liczymy na gorący doping!