Finał Licealiady w Piłkę Ręczną Chłopców - szczegółowa relacja

Jak już wcześniej pisaliśmy, reprezentacja naszej szkoły zajęła w Licealiadzie w Piłkę Ręczną Chłopców wysokie II miejsce. Teraz mamy dla was szczegółową relację z tych zawodów.

Tegoroczne finały reprezentacja II LO rozpoczęła meczem przeciwko szczypiornistom z Zespołu Szkół Techniczno Informatycznych. Mecz z zawodnikami ZSTI okazał się dla naszej reprezentacji formalnością w walce o pierwsze miejsce w turnieju. Spotkanie zakończyło się wysoką przewagą naszych szczypiornistów, którzy wygrali 14:10. Dobra postawa naszych zawodników, z których do bramki ZSTI  najczęściej trafiał Adam Tomasz dawała nadzieje przed meczem o pierwsze miejsce.
 
Walka o złoto i  mistrzostwo Elbląga w piłkę ręczną chłopców szkół ponadgimnazjalnych  rozegrała się miedzy reprezentacją II LO a zawodnikami z IV Licem Ogólnokształcącego. Mecz z IV LO był szansą dla naszych szczypiornistów na odegranie się za przegrany mecz półfinałowy. Niestety spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli i mimo gorącego dopingu klas I E oraz II E mecz zakończył się porażką II Liceum Ogólnokształcącego

Zajmując II miejsce i zdobywając srebrny medal nasza drużyna zagwarantowała sobie udział w dalszych  rozgrywkach turnieju awansując do etapu rejonowego „Licealiady” 2009/2010.

Wyniki spotkań finałowych:

II LO - ZSTI 14:10
II LO - IV LO 12:27

Klasyfikacja końcowa:

Miejsce
Szkoła
I - złoto IV LO
II - srebro
II LO
III - brąz I LO
IV ZSTI

 

II Liceum Ogólnokształcące wystąpiło w składzie:
Maciej Subocz, Ryszard Pietruszyński, Maciej Tomasz, Adam Tomasz, Krystian Zgiet, Marcin Budzyła, Damian Kamieniak, Wojtyński Mateusz , Bartek Rusznicki, Adam Wiśniewski, Michał Zamłyński, Bartosz Siedlaczek, Wojciech Moroz oraz Bartosz Nowak

Trener drużyny: p. Janusz Sulkowski

Serdecznie gratulujemy i liczymy na równie udane występy w etapie rejonowym!