Rok szkolny 2015/2016

Kolejne zmagania sportowe

Dnia 15 czerwca w ramach wojewódzkiej Gimnazjady i Licealiady rozegrane zostały biegi na orientację. Bardzo dobrą formę zaprezentowali uczniowie naszej  szkoły:

Czytaj więcej...

Piłka plażowa - awans do etapu wojewódzkiego

Miło mi poinformować o kolejnym sukcesie naszych gimnazjalistów.

14.06.2016r. w Ostródzie odbyły się „Mistrzostwa Półfinału II W-M Szkolnego Związku Sportowego w Siatkówce Plażowej
W kategorii dziewcząt nasze reprezentantki: Weronika Długołęcka 3e i Julia Głowacka 3e, wywalczyły I miejsce.

Czytaj więcej...

Wicemistrzostwo Polski w piłce ręcznej

Uczniowie naszego liceum - Paweł Czapla z klasy IE i Wiktor Urbański z klasy ID - zdobyli wraz ze swoją drużyną wicemistrzostwo Polski w piłce ręcznej w kategorii junior młodszy. To ogromny sukces!
Serdeczne gratulacje!
Oprac. E. Adamowicz

Zawody lekkoatletyczne w Pasłęku

18 maja 2016r. w Pasłęku odbyły się zawody lekkoatletyczne szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie naszego liceum startowali w zawodach  i zdobyli cztery medale.

 

Kinga Skalij Ib -  złoto 100m
Angelika Tatarewicz IIa -  złoto 800m
Martyna Latecka IIe  - brązowy medal 800m
Weronika Orłowska Ic   - brązowy medal skok wzwyż

Czytaj więcej...

Wędkarski medal

Czas na rybki!

3 maja na Bulwarze Zygmunta Augusta odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Prezydenta Elbląga. W zawodach brali udział uczniowie klasy Ie (LO): Patryk Dalidowicz, Szymon Terech i Kacper Dratwa. Zawodnicy złowili ponad 6 kg ryb, co dało im I miejsce i okazały puchar. W klasyfikacji indywidualnej Patryk zajął III miejsce, a Szymon IV miejsce. Gratulacje!

Czytaj więcej...

Mistrzostwo Województwa w piłce siatkowej dziewcząt

Miło mi poinformować, że nasze siatkarki obroniły dzisiaj (27 kwietnia) w Giżycku Mistrzostwo Województwa W-M w piłce siatkowej dziewcząt.

W pierwszym meczu pokonały 2:0 Iławę, następnie przegrały z Olsztynem 1:2 i na koniec odniosły zwycięstwo z Giżyckiem 2:0. Tym samym awansowaliśmy do Finału Ogólnopolskiej Licealiady. Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została Julia Dunajska. Gratulujemy.


Skład: Aleksandra Szczyglowska, Daria Pik, Gracja Bogacz, Izabela Giecewicz, Karolina Kaczmarczyk, Dominika Dziczek, Weronika Wołodko, Milena Figielska, Julia Dunajska, Aleksandra Sikorska.

 

Oprac. Wojciech Samulewski

Uczennice II-go LO mistrzyniami powiatu w rozgrywkach unihokeja

Nasza drużyna po zdobyciu pierwszego miejsca w eliminacjach powiatowej licealiady w unihokeju dziewcząt awansowała do finału, który odbył się 11.04.2016r.


Pierwszy mecz rozegrałyśmy z IV LO. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo, lecz to nasza okazała się lepsza. Pomimo braku Oli Mazur (atakująca) udało nam się wygrać mecz 2:1, co bardzo cieszy, ponieważ długo na tablicy wyników utrzymywał się remis. Dzięki doskonałej współpracy Oli Żarczyńskiej i Kingi Siuciak, na 30 sekund przed końcem wyszłyśmy ponownie na prowadzenie.

Czytaj więcej...

Licealiada w unihokeju

Drużyna dziewczyn naszego liceum rozegrała 07 kwietnia 2016r. swoje pierwsze mecze w tegorocznych rozgrywkach unihokeja w ramach licealiady.
Każda z zawodniczek ( w tym również ja) podeszła do pierwszego meczu bardzo zmotywowana. Rozegrałyśmy mecz z dużym spokojem, na boisku jednak stoczyła się prawdziwa walka o zwycięstwo. Nasze atakujące spisały się doskonale, w połowie meczu Ola Mazur zapisała na swoim koncie pierwsze "oczko", po podaniu Oli Żarczyńskiej.
W drugim meczu na boisku widać było dominację dziewcząt z II LO. Obrona spisywała się znakomicie, przechwytując piłeczkę i wyprowadzając szybkie kontry. Skutkiem były dwie zdobyte bramki przez Kingę Siuciak i Olę Mazur oraz puste konto naszej bramkarki Angeliki Tatarewicz.
W trzeciej odsłonie u zawodniczek było widoczne zmęczenie po zakończonym chwilę wcześniej meczu z ZSEiO. To jednak nie przeszkodziło w zdobywaniu bramek, bowiem Ola Żarczyńska, Kinga Siuciak oraz Ola Mazur, oddały aż pięć celnych strzałów. Trzy pierwsze bramki padły w zaledwie dwie minuty!!!
Pewne awansu przystąpiłyśmy do ostatniego meczu z drużyną z Pasłęka. Długo nie padła żadna bramka, na szczęście na 40 sekund przed końcem Ola Mazur strzeliła jedną z ładniejszych bramek w tym dniu.

 

Drużyna w składzie: Ola Żarczyńska (Ic), Kinga Siuciak (Id), Ala Pawłowska, Angelika Tatarewicz (IIa), Dominika Dziczek (IIb), Hania Krajnik, Wiktoria Lewicka (obie IIe), Paula Tęcza, Magda Marcinkowska (IIIa), Ola Mazur, Karolina Tabor (IIIc), Justyna Nazarewicz (IIIe).
Opiekun drużyny: pani Jolanta Kulas

 

Wyniki poszczególnych meczów:
II LO - I LO 1:0
II LO - ZSEiO 2:0
II LO - ZST 5:0
II LO - ZSEiT Pasłęk 1:0


Oprac. Karolina Tabor
 

Czytaj więcej...