Rok szkolny 2016/2017

Złote Siatkarki

Dzisiejszy turniej w Szczytnie pokazał nam najpiękniejsze i najprawdziwsze aspekty siatkówki. Nie zabrakło tam prawdziwego ducha walki oraz niezapomnianych emocji. Siatkarki II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu zdecydowanie stanęły na wysokości zadania i po raz trzeci zdobyły Mistrzostwo Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej...

Siatkarze gimnazjum wywalczyli finał wojewódzki

W dniu 28.03.2017. r. w Ostródzie rozegrano półfinał wojewódzki w ramach siatkarskiej GIMNAZJADY. Do zawodów na tym szczeblu awansowały Gimnazjum z Lidzbarka Welskiego, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Gimnazjum Ostróda (gospodarze) oraz reprezentacja naszego Gimnazjum nr 3 w Elblągu. W pierwszym spotkaniu nasi zawodnicy zmierzyli się z siatkarzami z Lidzbarka.Mecz rozpoczęliśmy w składzie: Igor Decyk, Adrian Gąsiorowski, Piotr Oziemkiewicz, Oliwier Woźnicki (wszyscy 1e), Mateusz Plak i Kacper Kozubowski (obaj 2e). Od początku zaznaczyła się nasza wyraźna przewaga, co nieco uśpiło siatkarzy.

Czytaj więcej...

Zawody w short tracku - Gimnazjada

W zakończonych wczoraj (22.03.17) zawodach w short tracku w ramach Gimnazjady szkół elbląskich nasi reprezentanci wywalczyli I miejsca zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców.
Składy zespołów:
Dziewczęta:
Patrycja Henkiel, Katarzyna Reindl, Julia Gajewska.
Chłopcy:
Jakub Kukowski, Krzysztof Reindl, Joachim Szemioto, Jędrzej Borowiecki.
Medale zdobyli:

Czytaj więcej...

Żyj zdrowo na sportowo

We wtorek 7 marca w Hali Sportowo - Widowiskowej przy Al. Grunwaldzkiej odbyła się I Spartakiada Sportowa dla dzieci z elbląskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Elbląg. Uczniowie z klasy  1 e lo pomagali w sprawowaniu opieki nad maluchami. A mieli co robić, w spotkaniu wzięło bowiem udział 1076 maluchów :)

Czytaj więcej...

Kamila Stormowska zdobyła złoto na Europejskich Igrzyskach Młodzieży w Turcji

W zakończonych w Erzurum w Turcji Europejskich Igrzyskach Młodzieży (EYOF) nasza reprezentantka Kamila Stormowska wywalczyła złoty medal w biegu na 1000m i srebrny w sztafecie mieszanej na dystansie 3000m. Kamila po udanych startach w Mistrzostwach Świata Juniorów w Insbrucku (8 miejsce na dystansie 500m) i zawodach Pucharu Świata w Dreźnie zanotowała kolejny dobry występ, co dobrze rokuje przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Seniorów, które w dniach 24-26.03.2017 odbędą się w Opolu.

Czytaj więcej...

Szczawnica 2017

W dniach 21.01.17 – 29.01.17 uczniowie ZSO nr 2 oraz innych elbląskich szkół uczestniczyli w obozie narciarsko-snowboardowym w Szczawnicy. Opiekunami grupy byli Janusz Sulkowski oraz Jacek Cybulski. Pogoda dopisywała, warunki na stokach były bardzo dobre, a posiłki wyśmienite.

Czytaj więcej...

XVIII Gimnazjada Dziewcząt

Z radością informuję, że uczennice naszego gimnazjum zajęły II miejsce w mieście w piłce ręcznej dziewcząt. W eliminacjach pokonały 11:0 Gimnazjum nr 5 oraz 7:5 Gimnazjum nr 9, w półfinale 6:2 Gimnazjum nr 8 by ostatecznie ulec Gimnazjum nr 1.

Czytaj więcej...