Rok szkolny 2014/2015

Turniej gier singlowych w Elblągu

W dniu 19.06.2015 w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu odbył się turniej gier singlowych dziewcząt klas czwartych i piątych.
W turnieju wystartowało 20 zespołów dziewcząt z klas V-tych, 16 zespołów z klas IV-tych oraz 6 zespołów z klas III i II z elbląskich szkół podstawowych: SP nr 19, SP nr 25 , SP nr 16, SP nr 6 – to szkoły objęte Akademią S.O.S. oraz SP nr 21.

Czytaj więcej...

Warsztaty szkoleniowe w Elblągu

W dniu 19.05.2015 nauczyciele Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu przeprowadzili warsztaty szkoleniowe, w których wzięło udział aż pięćdziesięcioro nauczycieli wychowania fizycznego z elbląskich szkół oraz powiatu.
Temat warsztatów: "Zastosowanie nowoczesnych metod i narzędzi w nauczaniu elementów techniki w piłce siatkowej".
W pierwszej części obszernie przedstawiliśmy cele i założenia S.O.S. oraz zasady korzystania z platformy multimedialnej:
www.mlodziezowasiatkowka.pl

Czytaj więcej...

Turniej Orlik Volleymania w Elblągu

W dniu 13. 05. 2015 w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu odbył się eliminacyjny turniej ORLIK VOLLEYMANIA.

Turniej rozegrany został pod patronatem Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego, a otwarcia turnieju w jego imieniu dokonała pani Małgorzata Sowicka - Kierownik Referatu Edukacji.

Czytaj więcej...

Unihokej w kolorze srebra

W poniedziałek, 15.04 miał miejsce finał wojewódzkich rozgrywek szkół ponadgimnazjalnych w unihokeju. Nie mogło w niej oczywiście zabraknąć reprezentacji naszej szkoły, która pokazała się ze swojej najlepszej strony, zdobywając srebrne medale i tytuł wicemistrzyń województwa.

Czytaj więcej...

Mini siatkówka dla najmłodszych w Elblągu

11.03.2015r. w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu odbył się turniej siatkarskich dwójek dziewcząt klas czwartych. Celem turnieju było wyłonienie reprezentacji miasta Elbląga do rozgrywek rejonowych w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, popularyzacja piłki siatkowej oraz pierwsze zaprezentowanie się dziewcząt szkolonych w naszej Akademii S.O.S.

Czytaj więcej...

Film instruktażowy 2

Ćw I - ćw. doskonalące przyjęcie zagrywki poprzez chwyt piłki o prostych rękach w łokciach i pociągnięcie jej nisko aż do stóp
Ćw II - ćw. doskonlące przyjęcie zagrywki bez rozgrywającej, ale z ustawionym podestem w strefie

Czytaj więcej...