Mini siatkówka dla najmłodszych w Elblągu

11.03.2015r. w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu odbył się turniej siatkarskich dwójek dziewcząt klas czwartych. Celem turnieju było wyłonienie reprezentacji miasta Elbląga do rozgrywek rejonowych w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, popularyzacja piłki siatkowej oraz pierwsze zaprezentowanie się dziewcząt szkolonych w naszej Akademii S.O.S.

W turnieju wystartowało 9 zespołów dziewcząt z klas IV z elbląskich szkół podstawowych: SP nr 19, SP nr 25 , SP nr 16, SP nr 6 – to szkoły objęte Akademią S.O.S. oraz SP nr 21, SP nr 4 i SP nr 18.
Turniej przebiegał w bardzo dobrej i przyjaznej atmosferze. Wszystkie mecze były rozgrywane passarellą. Rywalizacja była bardzo zacięta. Wynik na tym turnieju był ważny bo zwycięzca zapewnił sobie awans do rozgrywek rejonowych, ale chodziło nam również o dobrą zabawę oraz o jeszcze większą popularyzację tej dyscypliny w naszym mieście. Każdy zespół otrzymał pamiątkowe dyplomy, a za pierwsze cztery miejsca zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe.
Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół dziewcząt z SP nr 19 i tym samym zapewnił sobie awans do rozgrywek rejonowych w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Nad całością turnieju czuwali organizatorzy - nauczyciele S.O.S.: Aleksandra Pietrulewicz, Regina Jurczak i Wojciech Samulewski a obsadę sędziowską zapewniły uczennice I, II i III klasy S.O.S Gimnazjum nr 3 w Elblągu.
Po zakończonym turnieju dla nauczycieli elbląskich szkół podstawowych trenerzy S.O.S Gimnazjum nr 3 w Elblągu przeprowadzili szkolenie: „Nowe trendy w nauczaniu techniki odbić piłki sposobem górnym i dolnym”. Ćwiczenia prezentowały uczennice naszego ośrodka, a nagrany materiał z tego szkolenia nauczyciele otrzymali na płytach CD.

S.O.S ELBLĄG
R. Jurczak
A. Pietrulewicz
W. Samulewski