Rok szkolny 2013/2014

Turniej eliminacyjny Orlik Volleymania

Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu zaprasza uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, kluby sportowe oraz „dzikie drużyny”(zorganizowane, z dorosłym opiekunem) na turniej eliminacyjny Orlik Volleymania siatkarskich MIKSTÓW, którego głównym organizatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej.

Czytaj więcej...

Elbląski S.O.S. przy Gimnazjum Nr 3 najlepszy w Województwie Warmińsko-Mazurskim

14.05.2014r. w hali Gimnazjum nr 9 w Elblągu odbył się finał wojewódzkich Mistrzostw Szkolnego Związku Sportowego w siatkówce dziewcząt szkół gimnazjalnych. Gospodarzem turnieju było Gimnazjum nr 3 w Elblągu. Do walki o medale przystąpiły cztery zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego. Najlepsze okazały się siatkarki Gimnazjum nr 3 z Elbląga, które wygrały wszystkie mecze nie tracąc seta. Srebro zdobyło Gimnazjum nr 2 z Braniewa a brąz Gimnazjum nr 4 z Mrągowa.

Czytaj więcej...

Testy sprawnościowe

Gimnazjum nr 3 w Elblągu serdecznie zaprasza uczennice rocznika 2001, kończące naukę w szkołach podstawowych na testy sprawnościowe, które są jednym z warunków dostania się do klasy sportowej o profilu siatkarskim. Testy sprawnościowe odbędą się 22 oraz 29 maja 2014r. o godz. 16 w sali sportowej przy ul. Królewieckiej 42.

Prosimy o zabranie stroju sportowego oraz obuwia zmiennego.

Ferie zimowe 2014

W pierwszym tygodniu ferii zimowych w hali sportowej Centrum Sportowo-Biznesowe odbyły się zajęcia z piłki siatkowej pod nazwą „Od zabawy dojdź do wprawy” dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat (I-VI klasa). Zajęcia były prowadzone przez Aleksandrę Pietrulewicz, Reginę Jurczak oraz Wojciecha Samulewskiego nauczycieli Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego działającego przy Gimnazjum nr 3 w Elblągu oraz trenera II ligowego zespołu piłki siatkowej kobiet Andrzeja Jewniewicza.

Czytaj więcej...

Wigilia siatkarska

Dnia 18 grudnia 2013 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły po raz kolejny odbyła się Wigilia siatkarska. Sportowcy z gimnazjum i liceum dobrali się w zespoły 3 osobowe i rozegrali kilkuminutowe mecze. Oprócz zaciętej walki zawodnikom towarzyszyła świetna zabawa. Nie mogło zabraknąć też życzeń świątecznych i wigilijnego poczęstunku. Na salę wniesiono stół pełen owoców i ciast, którym sportowcy nie zdołali się oprzeć. Wigilia przebiegła w przyjaznej atmosferze na co wskazywały uśmiechnięte twarze.

Czytaj więcej...

Złoto i Srebro dla Gimnazjum Nr 3 - Turniej S.O.S. Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Kętrzynie

W dniach 22-23.11.2013 roku w Kętrzynie odbył się Wojewódzki Turniej Talentów dla dziewcząt z I i II klasy gimnazjum.

W turnieju uczestniczyły ośrodki siatkarskie z Elbląga, Braniewa, Bartoszyc oraz Kętrzyna. W pierwszym dniu zawodów odbyły się testy sprawności fizycznej i technicznej, a następnie rozpoczął się turniej w dwóch kategoriach wiekowych, rozgrywany systemem „każdym z każdym”.

Czytaj więcej...