Apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2017/2018 w II LO

We wtorek 27 lutego 2018r. zorganizowany został apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2017/2018 przygotowany przez klasę IIB pod opieką pani Joanny Kurczewskiej. Oto najważniejsze informacje:
Najlepszymi uczennicami w liceum zostały Paulina Hnatuśko i Wiktoria Kozłowska z klasy IC LO, uzyskując średnią ocen 5,88.
Łącznie średnią ocen 4,75 lub wyżej uzyskało w klasach pierwszych 108 uczniów, w klasach drugich – 82 a w trzecich 54 . Gratulujemy. Najwyższą frekwencję wypracowała klasa ID – 94,96% a najniższą IIIA – 84,58%.


Osiągnięcia naukowe:

• Jakub Tomczak – Etap Okręgowy Olimpiady Fizycznej

• Wiktoria Kozłowska – Etap Wojewódzki Olimpiady Biologicznej
• Amelia Zelek – Etap Okręgowy Olimpiady Biologicznej
• Kamil Nalikowski – Tura Doświadczalna Olimpiady Fizycznej
• Jakub Pilimon – III Etap Powszechnego Internetowego Konkursu Matematycznego Szkół Średnich
• Jakub Pilimon – Pomorski Konkurs Matematyczny „Wygraj Indeks” – awans do finału
• Jakub Pilimon – Olimpiada Lingwistyki Matematycznej -awans do etapu okręgowego
• Bartosz Marszałek – Etap Okręgowy Olimpiady Fizycznej
• Stanisław Chwin – Etap Centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej
• Maciej Andrzejewski – Etap Okręgowy Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej
• Magdalena Świniarska – Etap Okręgowy Olimpiady Wiedzy Filozoficznej
• Natalia Małczyńska – Etap Okręgowy Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie
• Paweł Budny, Karolina Bychawska – Etap Okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
• Paweł Budny, Karolina Bychawska – Etap Okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości
• Patryk Paturalski – Etap Okręgowy Olimpiady Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego
• Justyna Poczta – II Etap Wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
• Marika Wnuk - II Etap Wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
• Alicja Wojtkowiak - II Etap Wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych
• Kaja Kuligowska i Katarzyna Górska – II miejsce XXIII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej
• Natalia Milusz – Laureatka Etapu Rejonowego Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK


•Ogólnopolskie Quizy Ekonomiczne – nagrody pieniężne:
 Paweł Budny Id - 1000 zł,  Barbara Nowikowska Ib - 800 zł,  Michał Lewko Id - 500 zł,  Zuzanna Marciniak Id - 200 zł,  Wiktoria Bińko Ib - 200 zł,  Weronika Żbikowska Ib -100zł,  Monika Skoplak Ib -100 zł


• Agata Mytych – Laureatka IX miejsca Etapu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu
• Alicja Jurewicz – Etap Okręgowy Olimpiady Biologicznej


• High School Business Challenge IV miejsce w Polsce: Piotr Bieg,  Paweł Budny,  Rafał Cebula,  Klaudia Kędzierska,  Michał Lewko


• Tomasz Budziński – Etap Centralny Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
• Anna Olszewska – I miejsce w województwie w Etapie Okręgowym Olimpiady Biologicznej
• Anna Trojakowska - II miejsce w województwie w Etapie Okręgowym Olimpiady Biologicznej
• Agnieszka Dąbkowska – III miejsce w Etapie Rejonowym Konkursu Neurobiologicznego Brain Bee- awans do Etapu Centralnego
• Alicja Jurewicz – Etap Wojewódzki Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
• Weronika Orłowska – Etap Okręgowy Olimpiady Biologicznej
• Bogumił Libura – Etap Rejonowy Konkursu Neurobiologicznego Brain Bee
• Natalia Toboła –VIII miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Żywności i Żywieniu
• Marta Komorowska - Etap Rejonowy Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK
• Oliwia Lewandowska – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego Geo-Planeta
• Wyróżnienie w tym konkursie otrzymali także :  Klepacka Dominika,  Jarosz Dominika,  Kozłowska Weronika,  Kłok Jakub,  Malinowski Michał

 

Osiągnięcia sportowe:
• Franciszek Zmyślony – II miejsce w Biegu Kociewskim na 10km i VII miejsce w biegu ENDUROMAN
• Patryk Dalidowicz - Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Pływaniu - 2 razy II miejsce i 2 razy III miejsce
• Patryk Dalidowicz - Ogólnopolskie Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Mława - 2 razy I miejsce i raz III miejsce
• Rafał Cebula - Puchar Polski Judo Juniorek i Juniorów Młodszych w Bytomiu, II miejsce
• Rafał Cebula - Puchar Polski Judo Juniorek i Juniorów Młodszych w Oleśnicy, V miejsce
• Zuzanna Rumak i Kamila Stormowska - II miejsce w sztafecie w short-tracku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
• Zuzanna Rumak - IV miejsce w biegu na 500m w short-tracku na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
• Marika Wnuk - IV miejsce w Walley Cup w Warszawie
• Marika Wnuk - VI miejsce w XI Zawodach Mikołajkowych w łyżwiarstwie figurowym
• Adrianna Dziąbowska - Awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetów w Piłce Siatkowej Dziewcząt
• Adrianna Dziąbowska - I miejsce w Turnieju Sylwestrowym O Puchar Burmistrza Malborka w Piłce Siatkowej Dziewcząt
• I miejsce w etapie miejskim Licealiady 2017/2018 w piłce siatkowej dziewcząt
Głowacka Julia, Bartnicka Martyna, Parda Julia, Zujewska Aleksandra, Sikorska Aleksandra, Mackiewicz Gaja, Socha Julia, Dziąbowska Adriana, Nowikowska Barbara
• I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt Licealiada 2017/2018
Henkiel Patrycja, Domżalska Julia, Lipska Patrycja, Sikut Julia, Lewczuk Kinga, Glaubert Weronika, Nowikowska Barbara, Słowikowska Wiktoria, Wiśniewska Klaudia, Jarosz Dominika, Pesta Dominika
• II miejsce w etapie miejskim Licealiady 2017/2018 w piłce ręcznej chłopców
Paturalski Patryk, Melnyk Kacper, Jabłonowski Krzysztof, Butryn Szymon, Antosiak Wiktor, Tomasik Jakub, Mech Dariusz, Urbański Wiktor, Molenda Jakub, Bieliński Kacper, Zajdel Mateusz, Czapla Paweł