Apel podsumowujący I półrocze 2017/2018 - gimnazjum

W środę 28 lutego 2018r. w auli szkolnej zorganizowany został apel podsumowujący I półrocze roku szkolnego 2017/2018 w Gimnazjum nr 3 przygotowany pod kierunkiem pani Joanny Borzymowskiej. Klasa, która uzyskała najwyższą średnią ocen to klasa 3d -5,08. Najlepsi uczniowe to: Klaudia Parczewska 2c – średnia 6,0 oraz Maksymilian Safarewicz 3d – średnia - 5,93.
Gratulujemy i podziwiamy.
A oto pozostałe średnie klas:

2c -5,02
2d – 4,93
3b – 4,82
2f i 3f – 4,79
3c – 4,72
2b – 4,49
2e -4,20
3e – 3,96
3a – 3,60
2a – 3,50

Najwyższą frekwencję wypracowała klasa 2c – 93,66%, najniższą klasa 2e – 86,37%.


Osiągnięcia naukowe i sportowe:
Do etapu wojewódzkiego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych zakwalifikowało się:
Język polski – 11 uczniów
Historia – 11
WOS – 4
Matematyka – 10
Biologia – 2
Chemia – 3
Fizyka – 12
Geografia –
j. niemiecki -1
j. angielski – 12
j. francuski – 1


Geoplaneta
Julia Włodarczyk 2f, Julia Węgrzyn 2f, Agata Mancewicz 2f, Michał Żurawicki 2f, Michał Rzeczycki 2f
Olimpiada Matematyczna Juniorów (zawody II stopnia)
Maksymilian Safarewicz 3d, Jakub Siemaszko 3d, Wiktor Guzowski 3d, Elwira Kamińska 3d, Krzysztof Tarka 3d
Olimpiada Fizyczna (zawody II stopnia)
Wiktor Guzowski 3d

Gimnazjada
• I miejsce w piłce siatkowej dziewcząt:
Jachimczyk Gabriela 2e, Tarmasewicz Martyna 2e, Olejniczak Aleksandra 2e, Fiedorowicz Edyta 2e, Katyszewska Zuzanna 2e, Tarnacka Amelia 2e, Bratuś Natalia, Cybulska Kinga 2e, Domalewska Maja 2e, Wawro Agnieszka 3d
• I miejsce w piłce siatkowej chłopców:
Plak Mateusz 3e, Kozubowski Kacper 3e, Schiedel Aleksander 3e, Decyk Igor 2e, Woźnicki Oliwier 2e, Gąsiorowski Adrian 2e, Ziemkiewicz Piotr 2e, Sikora Piotr 2e, Bedyński Wiktor 2e, Nowak Franciszek 2e, Tonga Kacper 2c
• III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt:
Archacka Natalia 3a, Giszczak Sandra 3b, Paczkowska Iga 2b, Kuchnicka Marta 2b, Zaborowska Daria 3c, Furman Maria 3c, Sułek Oliwia 3c
• III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych:
Laskiewicz Zofia 2a, Kuchnicka Marta 2b, Paszkiewicz Roksana 2b, Michalczuk Alicja 2b, Siwiecka Julia 2b, Bratuś Natalia 2e, Tarmasewicz Martyna 2e, Giszczak Sandra 3b, Snochowska Julia 3b, Arcabowicz Daria 3c, Furman Maria 3c, Zaborowska Daria 3c, Żbikowska Zuzanna 3e


• NIKODEM BUJALSKI 2B - Wicemistrz Polski w Boksie w kategorii młodzików
• KACPER ŻUCHOWSKI 2D - Pięciokrotny wicemistrz w pływaniu stylem dowolnym i motylkowym
• KORNELIA BIENIEK 2D I miejsce w regionalnych zawodach w skokach przez przeszkody
• AMELIA GUMIŃSKA 3F I miejsce Grand Prix Sztuki Baletowej