Rok szkolny 2015/2016

Nauka i sport na medal (-e)

Aleksandra Mazur z III c II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu może dać radę niejednemu…. Specjalizuje się w judo i rzuca rywalami na medal! Ola na co dzień trenuje w UKS Tomita Elbląg pod kierunkiem Zbigniewa Wołoszyna, a jeden z trenerów klubu Paweł Stoba służył Oli wsparciem nawet w szkole, gdyż jest nauczycielem wychowania fizycznego w ZSO nr 2.

Czytaj więcej...

Michał Kornacki z II LO: malarz czy matematyk?

Michał Kornacki, uczeń klasy matematycznej II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu zaskoczył pierwszą i jednocześnie debiutancką nagrodą w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Niech żyje Rock n’roll”, który odbył się jesienią 2015r. pod honorowym patronatem Prezydenta miasta Sopot Jacka Kaczmarskiego. Właśnie Michałowi Kornackiemu przypadły laury w kategorii „ponadgimnazjalne”. Michał jest aktywnym uczestnikiem zajęć plastycznych w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Gala wręczenia nagród laureatom w tym konkursie odbyła się w Sopocie 23.11.2015r.

Czytaj więcej...