Agnieszka Dąbkowska w etapie centralnym konkursu Brain Bee!

20 stycznia 2018r. w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym, w sali im. profesora Olgierda Narkiewicza, odbył się regionalny etap Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej Brain Bee. Do etapu regionalnego zgłosiło się 53 kandydatów z 4 województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Przewodniczącym komisji konkursowej był Pan Prof. dr hab. med. Janusz Moryś, kierownik Katedry Anatomii GUMED, a regionalnym koordynatorem Pani dr hab. med. Ilona Klejbor. W czasie konkursu wszyscy uczestnicy rozwiązywali zadania testowe (60 pytań z czterema wariantami odpowiedzi a-d), w ciągu 60 min.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIIC: Agnieszka Dąbkowska i Bogumił Libura. Świetnie spisała się Agnieszka Dąbkowska, która w etapie regionalnym zajęła III miejsce i awansowała do etapu centralnego, który odbędzie się 14 kwietnia 2018r. w Krakowie, w Instytucie Zoologii i Badań Biomedycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do etapu ogólnopolskiego awansowała tylko 20 uczniów z całej Polski, Agnieszka znalazła się więc w niezwykle elitarnym gronie młodych neurobiologów.
Agnieszko, trzymamy mocno kciuki za Twoje kolejne sukcesy!!!

Oprac. H. Pietras