Awans do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu

Sukces Pauliny Ziemak w Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności!!

13 stycznia 2017r. w Szczytnie, odbył się etap okręgowy XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.Startowali tam uczniowie z 3 województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i mazowieckiego, w sumie 40osób. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi:

• tematyki wiodącej (przetwórstwo zbóż, rola produktów zbożowych w żywieniu ludzi zdrowych i chorych)
• gastronomii, technologii gastronomicznej z towaroznawstwem
• umiejętnościam iz zakresu sporządzaniepotraw, napojów, organizacji żywienia i usługgastronomicznych oraz obsługi konsumenta

Naszą szkołę w Szczytnie reprezentowały dwie uczennice z klasy 3c LO:
Paulina Ziemak i Zuzanna Dorożko. Obie świetnie się zaprezentowały i zajęły wysokie miejsca: Paulina Ziemak - zajęła 1 miejsce, Zuzanna Dorożko, 5 miejsce.

 

Do etapu centralnego zakwalifikowała się Paulina Ziemak, zajmując wysokie – 5 miejsce w Polsce, po kwalifikacjach okręgowych.Etap ogólnopolski odbędzie się w dniach 23-25 marca w Szczecinie.Paulinie i Zuzannie gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Oprac. Hanna Pietras