Agnieszka i Aleksandra awansowały do etapu centralnego 46 Olimpiady Biologicznej!

21 stycznia 2017r. na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie odbył się etap okręgowy 46 Olimpiady Biologicznej. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów: Agnieszka Dąbkowska, Alicja Jurewicz, Anna Olszewska, Anna Trojakowska (klasa 2c) oraz Aleksandra Dańczyszyn i Jan Jacewicz (kl.3c).

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej olimpiadzie serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i dziękujemy za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie pracy badawczej oraz przygotowania merytoryczne.

Dwie uczennice: Agnieszka Dąbkowska i Aleksandra Dańczyszyn uzyskały awans do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie 22 kwietnia 2017r.

Dziewczętom życzymy wytrwałości w dalszym zgłębianiu tajników biologii, bo od tego roku szkolnego etap centralny OB znacznie wykracza poza podstawę programową LO w zakresie rozszerzonym. Z wymaganiami do tego etapu można zapoznać się na stronie:

http://www.olimpbiol.pl/wp-content/uploads/2016/07/Za%C5%82%C4%85cznik-1-Program-Olimpiady-Biologicznej.pdf

 

Oprac. Hanna Pietras