Wojewódzki konkurs na kalendarz adwentowy

7 grudnia 2017r. Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu gościł uczestników Wojewódzkiego Konkursu na Kalendarz Adwentowy. Uroczystość otworzył wykład poświęcony zwyczajom adwentowym i bożonarodzeniowym w krajach niemieckiego kręgu kulturowego i towarzyszący mu quiz. Następnie goście wysłuchali Weihnachtsgeschichte - historii bożonarodzeniowej, stanowiącej stały i skłaniający do refleksji element niemieckiej Wigilii. Galę uświetnili uczniowie Publicznego Gimnazjum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Elblągu, prezentując spektakl zatytułowany "Dary z serca", będący uwspółcześnioną, lecz nie mniej wzruszającą wersją popularnych jasełek.

Nasza szkoła wzięła udział w tym konkursie po raz pierwszy.Na konkurs wysłane zostały 4 prace wykonane przez gimnazjalistki i jeden kalendarz wykonany przez licealistki.Wyróżniona została praca uczennic z klasy 2b Nikoli Szramowskiej i Alicji Michalczuk w kategorii gimnazjów – GRATULACJE! Konkurencja była bardzo duża, w konkursie wzięło udział 167 uczestników z województwa warmińsko-mazurskiego.

Oprac. K. Lelujko