Nasza szkolna blogosfera

Być może osoby, które znasz, posiadają własnego bloga, kanał na YouTube, albo ciekawy profil na Instagramie, a Ty jeszcze o tym nie wiesz… Każda z tych osób może zaciekawić czymś wyjątkowym…

10 lutego jest Dniem Bezpiecznego Internetu. W tym dniu dziennikarze z II LO robili wywiady z koleżankami i kolegami, którzy w szczególny sposób realizują swoje pasje czy zainteresowania i dzielą się nimi na blogach. Takie działanie niejednokrotnie inspiruje i motywuje innych ludzi do robienia tego samego. Autorzy blogów rozwijają swoje umiejętności, zdobywają dodatkową wiedzę i doświadczenie, nawiązują nowe znajomości, a przede wszystkim tworzą coś, co sprawia im ogromną przyjemność i satysfakcję.
Internet jest częścią życia prawie każdego młodego człowieka. Internauci spędzają niezliczoną ilość godzin, przeglądając interesujące kanały na YouTube, lub oglądając profile na Instagramie. Rozrywka i przyjemność osiągane w sieci są tym, czego wszyscy potrzebujemy, a ich dostępność o dowolnej porze znacznie podnosi ich walory. Większość z nas posługuje się wieloma portalami społecznościowymi. Warto dać sobie szansę i stworzyć własny blog. Być może zainteresujemy naszą pracą innych ludzi.
Oto kilka ciekawych profili, lekturę których polecam z myślą o udziału w internetowym życiu:

Instagram:

@doitforapancake

Jest to świetny profil, warty uwagi, z niezliczoną ilością świetnych zdjęć, szczególnie ciekawy dla ludzi kochających jedzenie, gotowanie i wszelkie rytuały związane z nim  . Można na nim spędzić naprawdę wiele czasu, czerpiąc inspirację na zdrowe i smaczne posiłki. Dodatkowo zachęcam do odwiedzenia bloga http://doitforapancake.blogspot.com

@mizu_princess

To kolejny profil, który naprawdę warto odwiedzić (tak twierdzi wiele osób, które spróbowały i już tam zostały ). Jest pełen świetnych postów (można już nie wyjść  ), które z pewnością poprawią nam nastrój.

YouTube:

Kanał TymoteX Studio

Jego autorem jest Tymek Tołwiński, który na swoim kanale przedstawia różne gry (nie tylko). Sam także zajmuje się w części ich komentowaniem (szkolny PewDiePie ). Skorzystajcie z tego, a nie zawiedziecie się!


Blogi:

http://w-biznesie.blogspot.com/

Autor bloga, Oliwier Tarankiewicz, pisze ciekawe artykuły, dotyczące pomysłów na biznes. Strona ta zawiera także serię „World”, przedstawiającą nietypowe ciekawostki, informacje o różnych państwach. Warto odwiedzić tego bloga- stąd można się naprawdę wiele dowiedzieć.

http://kebab24.blogspot.com/

Jest to blog dla miłośników kebabów- czytając go będą wniebowzięci. Znajdziemy tu przede wszystkim mnóstwo przepisów, a także recenzje i polecane elbląskie lokale, które je sprzedają.

http://mojepasje-zesmakiem.blogspot.com/
To świetna strona poświęcona pieczeniu i gotowaniu. Zawiera wiele przepisów na ciasta, ciasteczka, babeczki, pomysły na śniadania i kolacje i wiele, wiele więcej… Dodatkowo znajdziecie tam zdjęcia, które wprost zachęcają do tego, by wypróbować te pyszności. Czy można chcieć więcej?


Serdecznie polecam do odwiedzin fanpaga (drużynowej) Dominiki Binko, która aktywnie uczestniczy w Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Elbląg.
https://www.facebook.com/28EZDSH.Sztil?fref=ts

Wszystkie osoby zainteresowane zapraszam do odwiedzin.
http://bryza.elblag.zhp.pl/
http://www.elblag.zhp.pl
albo:
http://pejzazemojejwyobrazni.blogspot.com/
Ten blog jest dla tych, którzy lubią poezję. Jego autorka pisze wiersze. Od niedawna zamieszcza też rozdziały swojej powieści. Warto wejść, poczytać i zostawić komentarz.


Wszystkich internautów- zagorzałych, świeżych i sporadycznych- zachęcam do odwiedzania wspomnianych wyżej blogów, profili, stronek i zostawiania tam komentarzy lub pytań. Nic nas to nie kosztuje, a autorów prac, które oglądamy na pewno zmotywuje do pracy, co zaowocuje ciekawszym materiałem w przyszłości. Nie oglądajmy niczego biernie! Warto być częścią społeczności internetowej- jest nas coraz więcej i produkujemy treści coraz lepszej jakości. Dzięki wymianie informacji wiemy i uczymy się więcej, szybciej i o każdej porze dnia.


Karina Maj, kl. 1A II LO