Zaduszki Jazzowe z udziałem ZSO Nr 2

Nastrojowe Zaduszki Jazzowe w Młodzieżowym Domu Kultury to już tradycja. W tym roku odbyły się 17 listopada. Od kilkunastu lat młodzi ludzie, właśnie tego dnia mają okazję zaprezentować swój talent. Na tegorocznych Zaduszkach publiczność mogła również posłuchać zespołu muzycznego naszej szkoły ZSO 2.

Szymon Zuehlke, który w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi zespoły jazzowe i także pomaga prowadzić zespół naszej szkoły, jest pomysłodawcą tego wydarzenia. Do wspólnego grania zaprosił również grono znakomitych muzyków jazzowych.
W tym roku Januszowi Szromowi (wokal) towarzyszył Piotr Lemański (gitara), Grzegorz Sycz (perkusja), Jurij Miszczenko (kontrabas).
Usłyszeć mogliśmy również Sergieja Kruczkowa. Ten artysta szerszej publiczności może być znany m.in. z występów razem z Riverboat Ramblers Swing Orchestra.
Nie zabrakło Artura Olewniczaka (puzon) , Bartka Krzywdy (piano) i Szymona Zuehlke (saksofon). Wszyscy trzej znani są m.in. z jam sessions, które regularnie odbywają się w Klubie Środowisk Twórczych Krypta i wielu innych, jazzowych projektów.

 

Oprac. Barbara Marcinkiewicz