Rok szkolny 2015/2016

S U( p e r )b o h a t e r z y ZSO nr 2

Samorząd Uczniowski (SU) jest organizacją demokratyczną. Uczniowie w sposób nieskrępowany wybierają swoich przedstawicieli po to, by reprezentowali ich interesy wobec nauczycieli, rodziców, administracji oświatowej. Członkowie Samorządu mają wpływ na życie szkoły, mogą współdecydować o sprawach jej dotyczących. Działalność Samorządu jest wspierana przez szkołę. Rolę doradcy spełnia opiekun samorządu, wybrany przez uczniów spośród nauczycieli szkoły.

Czytaj więcej...

Szkolne bluzy

Szkolne bluzy z  logo!

Samorząd Uczniowski w ramach integracji szkolnej opracował projekt bluz z logo IILO.  Mamy nadzieję, że się Wam spodobają. Autorki projektu starały się aby stylistyka bluz była skromna i spokojna oraz utrzymana w kolorach  logo szkoły. Już w tej chwili można je zamawiać .

Czytaj więcej...

Konkurs z okazji Narodowego Święta Niepodległości oceniony

Konkurs z okazji Narodowego Święta Niepodległości – rozstrzygnięty!
W czwartek 12 listopada 2015r. pokazaliście nam swą dojrzałość i zrozumienie dla czasów , w których żyjecie, ojczyzny i jej historii. Jesteśmy dumni, że wielu z Was wzięło udział w konkursie z okazji Święta 11 listopada!

Czytaj więcej...

Samorząd Uczniowski - wybory 2015

Każdy z was może czynnie brać udział w życiu szkoły i  mieć wpływ na to, co się w niej dzieje. Jeśli macie pomysły i siłę na tworzenie ciekawych projektów , to znak by pracować w SU.

Zarząd SU składa się z dziesięciu członków (pięciu licealistów i pięciu gimnazjalistów). W tym roku swą kadencję kończy  sześć osób, zatem wybierzemy nowych członków.

 

Harmonogram wyborów:

  • do 11 września  2015r. - zgłoszenia kandydatur do opiekuna SU - p. E. Andruszewskiej (biblioteka) lub do przewodniczącej SU - K. Piątkowskiej
  • do 28 września 2015r. - kampania wyborcza . Kandydaci mogą ogłaszać się na plakatach, na stronie internetowej szkoły lub osobiście zareklamować się na lekcjach       wychowawczych poszczególnych klas.
  • 29 września 2015r. - wybory do SU
  • 30 września 2015r. - ogłoszenie wyników

 

Czekamy na wasze zgłoszenia!

 

Karolina Piątkowska - przewodnicząca SU

Walentynki 2012

14 lutego 2012r. w szkole zrobiło się romantycznie, nostalgicznie i … . Motywem przewodnim dnia były czerwone serduszka i karty walentynkowe. Szkolna poczta walentynkowa dostarczyła około 250 kart. Niezły wynik! Rekordzistką w ilości otrzymanych kart okazała się pani Katarzyna Zarzeczna . Gratulujemy!
Kolejny raz mieliśmy też okazję przekonać się jak utalentowani muzycznie i wokalnie są uczniowie naszej szkoły. Konkurs Piosenki Miłosnej zorganizowany został przez SU. Do konkursu przystąpiło 10 uczestników:

Czytaj więcej...

"Mam talent" na mikołajki

Dnia 6.12.2011r. w naszej szkole odbył się zorganizowany przez Samorząd Uczniowski konkurs „Mam talent” wzorowany na telewizyjnym show. Uczestnicy prezentowali głównie swoje zdolności wokalne, jednak pojawiło się parę „perełek”. Były to m.in. żonglerka, taniec czy beatbox. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach:

 

Uczniowie liceum
Uczniowie gimnazjum
Sylwia Kondraczuk – gitara i śpiew
Daria Piskorowska - śpiew
Kamil Hrynkiewicz – gitara i śpiew
Filip Mularski - żonglerka
Karolina Pańczuk - śpiew
Oliwia Dąbrowska - śpiew
Zespół taneczny „Chyba Ty!”
Iga Zień, Dominika Korpacka, Daria Nowak, Martyna Piwowarska, Paulina Zawierucha
Michał Młynarski - śpiew
Jędrzej Nowakowski i Adam Romanowski – gitary i śpiew
Mateusz Nowak - beatbox
Aleksandra Laskowska - śpiew
 
Mikołaj Szyman i Krzysztof Osmulski – gitara i śpiew
 
Karolina Nowak - taniec
 

Czytaj więcej...