Rok szkolny 2016/2017

Nakrętki dla Patrycji zamieniły się w wózek inwalidzki!

Dzięki akcji Samorządu Uczniowskiego "Nakrętki dla Patrycji" (oraz innych wolontariuszy) cel został osiągnięty!. Patrycja dzięki wspólnemu wysiłkowi wielu życzliwych osób otrzymała wymarzony wózek inwalidzki.

W imeniu Samorządu Uczniowskiego dziękuję całej społeczności szkolnej za wsparcie tej inicjatywy, za przynoszenie ogromnej ilośći nakrętek, za zrozumienie i chęć pomocy. Jesteście wielcy. Szczególnie chcę też podziękować naszym wspaniałym paniom  z obsługi szkoły, które dzielnie znosiły obecność wielkich worków.

To jednak nie koniec zbiórki. Teraz Patrycja zbierać będzie nakrętki na wybudowanie specjalnego podjazdu. Od września zbieramy dalej.

 

Oprac. Edyta Andruszewska

opiekun SU ZSO nr 2

 

Więcej czytaj na    http://dziecko.elblag.net/artykuly/dzieki-waszej-pomocy-patrycja-ma-nowy-wozek,30715.htm

"Dresbląg day" w ZSO nr 2 - pożegnaliśmy zimę

Pożegnaliśmy zimę!
Pożegnaliśmy zimę z przymrużeniem oka, z humorem i dystansem do siebie. Samorząd Uczniowski ogłosił dzień 20 marca jako „Dresbląg day”, co oznaczało, że przebieramy się na sportowo. W ruch poszły dresy różnego sortu: bawełna, dzianina ortalion itd. Miało być wygodnie i pomysłowo. W grę wchodziły też szlafroki, szlafroczki podomki lub tzw. pajacyki. Największym objawieniem byli ci, którzy nawiązali do lat 90-tych XX wieku. Były zatem czapeczki, ortalionowe dresy, grube łańcuchy i niezniszczalne „laczki KUBOTY” w ścisłej symbiozie ze skarpetkami. Rewelacja. O to w tym chodziło!

Czytaj więcej...

Walentynki 2017

W wigilię Walentynek 2017r. w ZSO nr 2 w Elblągu odbył się Walentynkowy Konkurs Muzyczny organizowany przez Samorząd Uczniowski. Ten wyjątkowy dzień zagościł na dobre w polskich realiach i podoba się wszystkim. Jest lubianą i wyczekiwaną okazją do składania życzeń tym, których podziwiamy, lubimy i kochamy. Dziś świętowaliśmy go z piosenką miłosną na ustach…

W konkursowej rywalizacji, którą podjęliśmy po raz pierwszy brały udział dwie klasy oraz pięć solistek. Jedna z nich, Natalia Skarbecka, uczennica klasy 1F Gimnazjum nr 3, udzieliła odpowiedzi na kilka pytań:

Czytaj więcej...

Konkurs kolęd i piosenki świątecznej – 19 grudnia 2016r.

Uczniowie ZSO nr 2 w poniedziałek 19 grudnia w auli szkolnej wyśpiewali nadchodzące Boże Narodzenie. Śpiewali głośno, z radością lub powagą, indywidualnie lub grupowo, z podkładem muzycznym lub przy własym akompaniamencie. Jedno jest pewne, aula wypełniona po brzegi poczuła niepowtarzalny klimat świąt.

Czytaj więcej...

Bożonarodzeniowe dekoracje okien i konkurs na najdłuższy łańcuch

Atmosfera świąt Bożego Narodzenia w ZSO nr 2 zapanowała na dobre. Samorząd Uczniowski jak co roku przeprowadził konkurs na świąteczne dekoracje. Tym razem dekorowano klasowe okna. Punktem wyjściowym oceny dekoracji była estetyka wykonania, pomysł, wykorzystanie i dobór materiałów użytych do ozdób. Klasy mogły zdobyć dodatkowe punkty za wykonanie papierowego łańcucha, który należało złożyć w bibliotece do 5 grudnia. Z terminowością uporały się tylko trzy klasy, więc przedłużono możliwość oddawania łańcuchów. Nikt wtedy nie wiedział, że zapanuje gorączka wyścigów na najdłuższy łańcuch. Jednym słowem, łącznie uczniowie ZSO nr 2 wykonali 1378 m świątecznego łańcucha. Rekord może nie na poziomie światowym, ale elbląski z pewnością!!!! Brawo!!

Czytaj więcej...

Konkurs pieśni patriotycznej z okazji 11 listopada

Wiemy, że lubicie i umiecie śpiewać! Pieśni i piosenki patriotyczne to oryginalny repertuar. W jego wykonaniu liczy się nie tylko wybór utworu, ale również emocje i nastrój i aranżacja sceniczna.
To już kolejny rok, gdy z okazji 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości młodzież naszej szkoły prezentuje swój codzienny patriotyzm.
16 lisopada w auli szkolnej młodzież naszej szkoły śpiewała pięknie i poruszająco w konkursie pieśni patriotycznej. Z sercem, zapałem i świadomością o czym jest pieśń. Do tego stroje, często żołnierskie, partyzanckie, harcerskie oraz postacie strajkujących stoczniowców. Wykonawcy śpiewali z podkładem muzycznym lub przy własnym akompaniamencie. Były też dźwięki wybijane nogami, jak mocny krok żołnierski wybrzmiały tony marsza i zachwyciły słuchających. Nic więc dziwnego, że komisja w składzie: pani Agnieszka Jurewicz, dyrektor ZSO nr 2 w Elblągu, pani Agnieszka Grunau, pani Barbara Marcinkiewicz i Martyna Późniewska (SU) - miała trudność w wyłonieniu kolejnych miejsc. Ostatecznie wyniki ukształtowały się następująco:

Czytaj więcej...

Patriotyczne aranżacje sal - konkurs

Jak co roku Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na patriotyczne aranżacje sal z okazji 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości.
Patriotyzm może przejawiać się w różnych postawach i odsłonach. Nasz stosunek do ojczystego kraju, podziw dla jego bohaterów, szacunek dla symboli narodowych i duma z polskości – to priorytety w wychowaniu kolejnych pokoleń Polaków. Liczą się nawet najmniejsze przejawy zainteresowania i chęci zastanowienia się nad naszą historią

Czytaj więcej...

Nakrętki dla Patrycji

Samorząd Uczniowski oraz koło wolontariatu zapraszają do wspólnego zbierania nakrętek na rzecz Patrycji, która potrzebuje środków finansowych (30 000 zł) na wózek inwalidzki i podjazd.


1kg nakrętek = 1 zł


Worek, do którego możecie wrzucać nakrętki znajduje się przy głównym wejściu.
Zbieramy nakrętki do końca maja 2017r.
Pomóż, bo możesz!

Czytaj więcej...

Otrzęsiny klas pierwszych ZSO nr 2 - 2016

W piątek 7 października klasy pierwsze ZSO nr 2 przeszły szkolne otrzęsiny. Samorząd Uczniowski -organizator tej uroczystości - przygotował specjalne konkurencje na tę okazję. W tym roku motywem przewodnim było odniesienie do historii Polski i tradycji dawnego Gimnazjum Elbląskiego.

Czytaj więcej...