Otrzęsiny 2017

W czwartek 12 października 2017r. odbyły się otrzęsiny klas pierwszych liceum. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował cztery konkurencje, których celem był wyłonienie najbardziej zgranego zespołu klasowego. Oczywiście potraktował je z przymrużeniem oka, bo nie chodziło o zwycięstwo, a o zabawę. Najpierw klasy zaprezentowały swoje okrzyki klasowe, za które pani dyrektor - Agnieszka Jurewicz -przyznała punkty. Trzeba przyznać, że pierwszoklasiści mają świetne pomysły na siebie, a szkołę i naukę traktują całkiem poważnie. Potem quiz wiedzy o szkole. Jak się okazało pytania przysporzyły wiele problemów. Niektóre klasy otrzymywały trudniejsze pytania niż inne. To fakt, żadnej sprawiedliwości na tym świecie, ale co tam!. O tym, że pytania były szczegółowe i dociekliwe świadczy fakt, że nawet prowadzący konkurencję pomylił się w nazwie szkoły. Na szczęście czujne ucho i oko dyrekcji „wyłapało” wszystko

Kolejna konkurencja pt. ‘Z ust do ust”, czyli głuchy telefon - miała pokazać jak funkcjonuje przepływ informacji w klasach.  SU „docisnął”, sprawdzając możliwości swych kolegów z pierwszych klas, bo nikt by nie spamiętał tych trudnych zdań.  Na zakończenie konkurencja bicia piany na czas. Każda klasa wytypowała parę uczniów, której zadaniem było ubicie piany z kurzych białek do sztywności i zademonstrowanie zakończenia zadania przez odwrócenie miski  do dołu. Oj działo się. Doping był niesamowity. Jak się okazało, nie wszyscy wiedzieli jak ubijać pianę, niektórzy mieszali w miskach…..

Ekologiczne i biodegradowalne nagrody dla klas ufundowali sympatycy szkoły. Dziękujemy.

 

Opiekun SU

Edyta Andruszewska