Wydarzenia

Kulig 1E LO

15.02 klasa Ie wybrała się do Zastawna, aby na własne oczy zobaczyć uroki tegorocznej zimy. Pogoda dopisała i pozwoliła na kilkugodzinną zabawę na śniegu. Jeździliśmy na sankach oraz workach z sianem. Po ekscytującym aczkolwiek męczącym kuligu zostaliśmy zaproszeni na ognisko, gdzie główną atrakcją okazała się ciepła drożdżówka przygotowana przez naszych gospodarzy. Dziękujemy za nasz kolejny klasowy wyjazd naszej wychowawczyni Pani Katarzynie Cybulskiej, dzięki której zyskaliśmy nowe wspomnienia i zdjęcia do kroniki klasowej. Polecamy innym klasom takie zimowe rozrywki.

Czytaj więcej...

Walentynkowy kulig IA LO

Dnia 14 lutego walentynki na kuligu w Piastowie spędziła klasa IA LO wraz z wychowawcą panem Zdzisławem Wielgolaskim i Jackiem Cybulskim. Uczniowie w ofercie poza kuligiem mieli zagwarantowane również ognisko z kiełbaskami i ciepłą herbatą. Każdy uczeń miał kilkukrotną szansę przejechać się sankami lub dużymi saniami prowadzonymi przez piękne białe konie. Nie obyło się bez drobnych i komicznych wypadków. Jeden uczeń porwał spodnie …, uczennica odbyła przejażdżkę kuligiem poza sankami. Było bardzo sympatycznie. Klasa ma nadzieję na powtórkę w przyszłym roku.

 

Oprac. klasa IA LO

Czytaj więcej...

Wolontariat inaczej ...

Nasza nowa koleżanka dołączyła do 3b w tym roku szkolnym. Pomimo faktu, iż stała się częścią naszej klasy tak późno, od razu znaleźliśmy wspólny język. Maja Olkowska (3b gimnazjum) podjęła ostatnio decyzję, która dla niej nie jest niczym nadzwyczajnym, jednak zasługuje na wielki szacunek. Maja obcięła włosy aby przeznaczyć je na pekurki dla kobiet po chemioterapii. Dla Majki ważne było to, iż dzięki je udziałowi w tej akcji ktoś, choć na chwilę, poczuje się lepiej w walce z rakiem. Wielkie dzięki Maja, jesteś wielka ! :)

 

Oprac. wychowawca 3b gimnazjum
Joanna Rzeczkowska

Czytaj więcej...

Tydzień Edukacji Informatycznej

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, do akcji "Hour of code", trwająca faktycznie cały rok 7/24. To akcja propagująca programowanie wśród młodzieży i nie tylko. Z tej właśnie okazji wielu uczniów przystąpiło do zabawy z programowaniem. Robiliśmy to podczas lekcji informatyki - czasem pomagając sobie nawzajem, czasem uczyliśmy swoich nauczycieli. Wspólna praca się opłaciła.
Polecamy polską stronę tej inicjatywy, gdzie m.in. są zamieszczone statystyki popularności tej inicjatywy wśród uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Liczby są IMPONUJĄCE. Mamy nadzieję, że każdego kolejnego roku będzie jeszcze lepiej. Godzina Kodowania, to znakomite łagodne wprowadzenie do informatyki - dla początkujących, ale są tam również zadnia dla bardziej zaawansowanych. To znakomite uzupełnienie zmagań do międzynarodowego konkursu informatycznego Bóbr.
Godzina Kodowania dostarcza natomiast środowisk ułatwiających stawiania pierwszych kroków w tym kierunku, jak i dalsze kroki na bardziej zaawansowanym poziomie.
Zachęcamy do zabawy programowaniem.

Oprac. Magdalena Bortnowska

Czytaj więcej...

Jaka pyszna sanna… - IIC LO na kuligu

Tuż przed feriami – w piątek 19 stycznia 2018r. – klasa IIC LO postanowiła wykorzystać niepewną zimową aurę i pojechała do Zastawna na kulig.
Zaraz za miastem okazało się, że śniegu jest całkiem sporo i że szykuje się świetna zabawa. Kto był w Zastawnie w gospodarstwie agroturystycznym Witalis, to wie, że usytuowane jest w przepięknym krajobrazie i daje swym gościom wytchnienie od miejskiego zgiełku.
Najpierw było „rytualne rozpalanie ogniska”. Chłopakom poszło to całkiem sprawnie i zadanie szybko zaliczyli. Potem nastąpiło tzw. saneczkowe szaleństwo na pobliskiej górce. Zjazdy wykonywane były różnymi technikami: tradycyjnymi i innowacyjnymi. Niektórzy zjeżdżali z okrzykami, inni się turlali a jeszcze inni próbowali sztuki grupowego zjazdu.

Czytaj więcej...

IB LO na Nocy Biologów

W piątek 12 stycznia klasa Ib liceum wybrała się do Gdańska, by uczestniczyć w Nocy Biologów. Wzięła udział w warsztatach „Ewolucja zamknięta w czterech literach A, T, G, C” podczas których pracowała z programem MEGA 6 i nauczyła się m. in. jak można wykorzystać banki genów, a także w nocnym spotkaniu z kulturą, podczas którego zwiedziła laboratorium hodowli komórkowych. Oprócz tego miała okazję zobaczyć ciekawe doświadczenia przygotowane przez studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Oprac. Agata Kuc

Czytaj więcej...

Niebawem matura - studniówka 2018

Dla jednych studniówka oznacza, że do matury zostało tylko sto dni, a dla innych, że to aż tyle…..
Studniówka II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu odbyła się 12 stycznia 2018r. Wykwintnie ubrani, piękni trzecioklasiści mieli przed wejściem na salę balową tremę w obawie przed nieprawidłowym wykonaniem poloneza. Większość nie kryła jednak, że nie martwi ich odliczanie dni do matury.


Ania, 3c: Trzy miesiące starczą na powtórkę. Jestem w fajnym liceum. Gdybym miała wybierać szkołę średnią jeszcze raz, wybrałabym II LO.
Maciek, 3b: Myślę, że szkoła dobrze nas przygotowała do egzaminów. Chciałbym studiować ratownictwo medyczne. Będę mile wspominał II LO. Dobrze się tu czuję, bo nauczyciele są sprawiedliwi i nie faworyzują nikogo.
Kinga, 3b: Sto dni wystarczy, żeby powtórzyć do egzaminów. II LO ma swoją markę i uznanie- wystarczy spojrzeć na wyniki zdawalności matur z lat ubiegłych. My, jak i nasi poprzednicy, na pewno już jesteśmy przygotowani.
Janek, 3e: Może sto dni to za mało, ale zdążę powtórzyć co trzeba.
Grzegorz, 3a: Uczymy się od trzech lat- to przecież jest przygotowanie. Niemożliwe, żebyśmy nie zdążyli teraz tego podsumować.

Czytaj więcej...

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Elblągu

Witam serdecznie.
Szanowni Państwo ​
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nie tylko sztaby, wolontariusze i koncerty. To także aukcja internetowa https://www.wosp-elblag.pl/aukcje, a jej tegoroczne wydanie zachwyca różnorodnością towarów i usług, jak i wyjątkowych dzieł rękodzielniczej sztuki. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli jesteś fanem sportu, może zainteresują cię koszulki, szaliki bądź zdjęcia z autografami Dariusza Michalczewskiego albo reprezentacji Polski i Hiszpanii w futsalu. Dla tych, którzy wolą spędzić czas spokojniej, mamy wieczory w SPA,masaże, szereg zabiegów kosmetycznych, dentystycznych, fryzjerskich czy ujędrniających! Interesujesz się muzyką? Nie ma sprawy, na aukcji znajdziesz płytę znanego elbląskiego rapera VNM, koszulki z autografami Marty Gałuszewskiej i Marcina Wyrostka, zestawy muzyczne Łukasza Geska oraz płyty DVD z koncertów Woodstock. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego i oryginalnego, mamy przepiękne, ręcznie robione poduszki, sesje fotograficzne i rejsy statkiem. Zaplanuj wyjątkowe rodzinne popołudnie, ze złotą kartą Nowej Holandii. To tylko kilka, z wielu atrakcyjnych ofert, jakie możecie znaleźć na elbląskiej stronie WOŚP. Serdecznie zapraszamy! ​

 

Pozdrawiam

Szef Sztabu

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

w Elblągu

Bogusław Milusz


 

Godzina kodowania

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej, do akcji „Hour of code”, trwająca faktycznie cały rok 7/24. To akcja propagująca programowanie wśród młodzieży i nie tylko.
Z tej właśnie okazji wielu uczniów przystąpiło do zabawy z programowaniem. Robiliśmy to podczas każdej lekcji- czasem pomagając sobie nawzajem, czasem uczyliśmy swoich nauczycieli. Wspólna praca się opłaciła. Super jest to, że dziewczyny wykazywały zaangażowanie- one też potrafią bardzo dobrze programować.
Polecamy polską stronę tej inicjatywy, gdzie m.in. są zamieszczone statystyki popularności tej inicjatywy wśród uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Liczby są IMPONUJĄCE. Mamy nadzieję, że każdego kolejnego roku będzie jeszcze lepiej. Godzina Kodowania, to znakomite „łagodne” wprowadzenie do informatyki – dla początkujących ale są tam również zadnia dla bardziej zaawansowanych. To również znakomite uzupełnienie zmagań międzynarodowego konkursu informatycznegoBóbr.

Czytaj więcej...

Świąteczne działania uczniów ZSO nr 2

Okres przedświąteczny to czas w którym myślimy o potrzebujących, jesteśmy bardziej empatyczni i skłonni do pomocy. Klasa 3b gimnazjum wraz z klasą 2f gimnazjum zorganizowały zbiórkę karmy, sprzętu i legowisk dla podopiecznych elbląskiego schroniska dla zwierząt. Do zbiórki dołączył również Klub Jeździecki SKJ Zastawno, którego członkinią jest między innymi odnosząca sukcesy na parkurach Paulina Chojnowska z 2b LO oraz ja, który przekazał stare koce i czapraki. Owocna współpraca miała również miejsce pomiędzy naszym LO a zaprzyjaźnionym przedszkolem nr 33. Uczeń klasy 2d LO Krzysiek Jabłonowski odegrał rolę Świętego Mikołaja czym niezmiernie ucieszył grupę przedszkolaków które z niecierpliwością oczekiwały przybycia niespodziewanego gościa, oczywiście z workiem pełnym prezentów :) Dzięki Wielkie, jesteście niezastąpieni :)

 

Opracowała
wychowawca klasy 3b gimnazjum
Joanna Rzeczkowska

Czytaj więcej...