Wydarzenia

Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. Został ustanowiony przez ONZ w 1988 r.AIDS to epidemia, o której wciąż ciężko rozmawiać - chorzy cały czas spotykają się z niezrozumieniem, brakiem tolerancji i strachem. Nosicielem wirusa HIV jest około 37 tysięcy mieszkańców Polski. Ważnym elementem Światowego Dnia Walki z AIDS jest szerzenie wiedzy o profilaktyce choroby. Światowy Dzień AIDS ma informować i edukować, a także manifestowaćsolidarność z osobami z HIV i AIDS oraz ich bliskimi.

Czytaj więcej...

Teatr cieni - wersja gimnazjalna

Uczniowie klasy 3d gimnazjum w ramach zajęć artystycznych przygotowali dla dzieci z Przedszkola nr 4 w Elblągu bajki w teatrze cieni. Wśrod nich " Świnka Peppa " oraz "Niedźwiedz i Masza". Wykonanie bajek wywołało dużo uśmiechu na twarzach najmłodszych.

 

Oprac. Barbara Marcinkiewicz

Czytaj więcej...

Nasza szkoła śpiewa o niepodległości

Zapraszamy do przeczytania artykułu i obejrzenia zdjęć z działania "Nasza Niepodległa" realizowanego przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid", który zorganizował z tej okazji koncert. Naszą szkołę reprezentował zespół "The Songs", z czego jesteśmy bardzo dumni.

"Młodzi artyści udowodnili, że piosenka ku czci niepodległej w drugiej dekadzie XXI wieku nie musi opiewać bohaterskiej śmierci podmiotu lirycznego."  Więcj czytaj na http://www.portel.pl/spoleczenstwo/spiewem-uczcili-niepodleglosc/101684

Pożar, atak terrorystyczny, atak bombowy – jak się zachować – lekcja ZWO w 3b gimnazjum

Dziś – 13.11.17 -w  ramach godziny wychowawczej przeprowadziliśmy zajęcia uświadamiające młodych ludzi jak zachować się podczas sytuacji zagrożenia życia. Okazało się, iż wiedza uczniów na ten temat jest dość duża i potrafią oni logicznie analizować poszczególne sytuacje, jednak chcielibyśmy przypomnieć wszystkim jak należy zachować się w przypadku ataku terrorystycznego, w którym uczestniczy czynny napastnik, ponieważ w dzisiejszych czasach, mimo iż nasze miasto wydaje się nie być narażone na tego typu sytuacje, niestety, wszystko może się zdarzyć.
PAMIĘTAJMY WIĘC:

Czytaj więcej...

Lekcja patriotyzmu na żywo w II LO

Cztery dwuosobowe drużyny- przedstawiciele klas pierwszych II LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu w przededniu Dnia Niepodległości 2017r. wzięły udział w lekcji patriotyzmu, jaką zorganizował nauczyciel historii Zdzisław Wielgolaski.

Czytaj więcej...

Święto pasji i pasjonatów w II LO z Elbląga

„Szkoła jest miejscem, w którym działanie określa ucznia”, a pomaga mu w tym nauczyciel, który potrafi wzbudzić jego pasje - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 Agnieszka Jurewicz uroczyście powitała 24 października 2017r. młodzież klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu, a także zgromadzonych gości podczas Dnia z pasją oraz inauguracji roku szkolno- akademickiego. W szkole obecni byli przedstawiciele współpracujących i zaprzyjaźnionych uczelni wyższych: Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Gdańskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej. W imieniu Prezydenta Miasta Elbląga dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UM Małgorzata Sowicka gratulowała II LO wszystkich pasji, podkreślając, że są zasługą dyrekcji i nauczycieli. W gronie sympatyków szkoły byli również delegaci z Narodowego Banku Polskiego, Elbląskiego Parku Technologicznego, Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.

Czytaj więcej...

Dzień z pasją - program

Liderem jest ten, kto widzi więcej niż inni,

patrzy dalej niż inni, kto dostrzega rzeczy,

zanim zobaczą je inni.”

L. Eims

 

Inauguracja Roku Szkolno- Akademickiego 2017/2018

„DZIEŃ Z PASJĄ”

24 października 2017r. – PROGRAM

 

  •   Godz. 11.00-ok. 12.30 uroczystość inauguracyjna s. aula- udział biorą klasy IB, IC, ID, IE LO wraz z wychowawcami, wykładowcy, pracownicy naukowi zaprzyjaźnionych uczelni wyższych oraz zaproszeni goście.
  •   Wystąpienie Dyrektora Szkoły
  •   Wystąpienia zaproszonych gości

Wykład inauguracyjny- Spacer w chmurach-czy sztuczna inteligencja pozbawi nas pracy?"Dariusz Racz, prezes firmy ITM w Olsztynie

 

Oprawa artystyczna- grupa wokalna pod opieką Barbary Marcinkiewicz

 

Prowadzenie- AdamMatwiejczuk

Czytaj więcej...

Noc w szkole - why not ?!

W ten piątek - 20.10.17 -  3 b gimnazjum została na całą noc w szkole. Od pierwszej klasy było to ich 'marzenie', więc postanowiliśmy je spełnić. Spaliśmy na podłodze, jednak nikt nie narzekał. Obejrzeliśmy dwa filmy, a dzięki wytrwałości Pani Eli Paprockiej, część klasy nie zmrużyła oka przez całą noc. Hitem okazała się możliwość zrobienia sobie herbaty w pokoju nauczycielskim, który jak się okazało, jest dla uczniów owiany 'mroczną' tajemnicą. Oczywiście nie obyło się bez pożywnej kolacji w postaci lekkostrawnej pizzy zjedzonej po 22.00,  lecz jak szaleć to szaleć. Było warto i na pewno zapamiętamy tę nockę na długo!

 

Oprac. Joanna Rzeczkowska

Nauka inaczej niż co dzień- Dzień z pasją w II LO

Tegoroczne uroczystości związane z inauguracją roku szkolno- akademickiego, które II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu tradycyjnie przeprowadzą wraz z wyższymi szkołami partnerskimi: Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, Uniwersytetem Gdańskim, Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, Elbląską Uczelnią Humanistyczno- Ekonomiczną, a także Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu- odbędą się 24 października 2017r.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zarazić się pasją od pasjonatów- wykładowców, profesorów, nauczycieli i naszych uczniów.

Czytaj więcej...

Kto ma rację? - scenki w klasie 3b gimnazjum

12 października w ramach innowacji na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 3b gimnazjum odegrali scenkę związaną z omawianą lekturą. Przedstawiała ona rozprawę sądową, która miała rozwiązać spór między Antygoną a Kreonem. Wzięła w nim udział prawie cała klasa (łącznie z nauczycielem), ponieważ osoby wcielały się w rolę w trakcie przedstawienia.

Czytaj więcej...