Wydarzenia

They are the future

The time just before the end of the school year can be used very effectively. We switched roles and now my students are given the chance to conduct lessons :) One of them - Wiktor Guzowski (1e LO) has made two presentations so far. He is interested in rocket science and his speeches were full of interesting fact, data, examples and explanations. Lets keep an eye on Wiktor as in the future he may be an extremely successful scientist. Keep up the good work :)

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 2A, 2C i 2D do Hiszpanii

W dniach 23 maja - 1 czerwca trzy klasy naszego liceum 2A, 2C i 2D były na wycieczce w Hiszpanii.
Najpierw pojechaliśmy do Austrii a dokładniej do Axams, gdzie mieliśmy nocleg. Hotel był położony wysoko w górach, stąd mieliśmy piękne widoki z okna.
Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy zmierzyć się z Mediolanem, stolicą finansową Włoch. Zwiedzilismy Galerię Vittorio Emmanuele i oraz Piazza del Duomo, na którym wznosi się wspaniała katedra. Widzeliśmy też Teatro La Scala, słynny teatr operowy.

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy IE LO - relacja Krzysztofa Tarki

30 maja klasa Ie wybrała się na wycieczkę do Gdańska. Zaraz po spokojnej podróży i krótkim zwiedzaniu okolic centrum nauki Hevelianum nareszcie przyszła nasza kolej na zwiedzanie.
W środku czekała na nas mnogość eksperymentów, które miały nam pokazać, jak dbać o środowisko, własne zdrowie i bezpieczeństwo. Przykładami są m.in. symulator jazdy samochodem czy test mierzący szybkość reakcji, które pokazywały różnicę między percepcją osoby trzeźwej i znajdującej się pod wpływem alkoholu. Wiele różnych stanowisk pokazywało wpływ różnych czynników na środowisko np. śmieci czy spalin.

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 3A, 3C i 3E do Pragi i Wiednia

W dniach 13-18. maja trzy klasy naszego gimnazjum 3A, 3C i 3E byly na wycieczce w Pradze i Wiedniu.

Najpierw udaliśmy się do Międzygórza, gdzie nocowaliśmy w pensjonacie z 1882 roku. Następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy zwiedzić Pragę, stolicę Czech. Podziwialiśmy Hradczany i Stare Miasto, byliśmy też w średniowiecznym Muzeum Tortury.

Czytaj więcej...

Uroczystość ukończenia IILO za nami

Pierwszy to przypadek w historii IILO, że uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły zorganizowana została po egzaminach maturalnych. Gala odbyła się 24 maja 2019r. w sali koncertowej szkoły muzycznej w Elblągu, na którą przybyli nie tylko maturzyści i nauczyciele, ale również rodziny maturzystów i przyjaciele.
Było pięknie i wzruszająco. Mnóstwo kwiatów, życzeń i podziękowań. Artystycznych przeżyć dostarczył nam zespół muzyczny składający się z naszych maturzystów: Kingi Tkaczuk, Agnieszki Rawwo, Oktawii Jonakowskiej i Michała Janickiego. Żal, że wyruszają w świat i nie będziemy mogli słuchać ich na kolejnych uroczystościach szkolnych. A była to (za każdym razem)  uczta muzyczna. Cóż, taka kolej…
Tegoroczne wyniki absolwentów na świadectwach i średnie klas maturalnych to wyniki „galaktyczne”, jak powiedział prowadzący imprezę Adam Matwiejczuk. Prawda. Potwierdzamy.
Oto ranking średnich klas maturalnych 2018/2019:
IIIB – 5.18
IIID – 5,15
IIIC – 5,12
IIIA – 5,03
IIIE – 5,01

Czytaj więcej...

Czy mózg boli?

Czy mózg boli? Co to jest prozopagnozja? Czy da się przeżyć bez jednej półkuli mózgowej? Dlaczego mózg czasem nas oszukuje? - na te i inne pytania mogliśmy znaleźć odpowiedź podczas spotkania ze studentkami Wydziału Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Uczniowie z II LO na Festiwalu Naukowym E(x)plory

E(x)plory jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii. To największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.
W tym roku czworo uczniów naszej szkoły złożyło swoje projekty naukowe do tego konkursu i wszyscy zostali zakwalifikowani do etapu regionalnego w Toruniu, który odbył się 25 kwietnia 2019r.

Czytaj więcej...

Wycieczka klasy 3d i 3f do Pragi i Wiednia

W dniach 25-30 kwietnia dwie klasy naszego gimnazjum 3D i 3F byly na wycieczce w Pradze i Wiedniu.

Najpierw pojechaliśmy do Karpacza, gdzie mieliśmy nocleg, a następnego dnia po śniadaniu pojechaliśmy zmierzyć się z Praga, stolicą Czech. Zwiedzilismy Hradczany i Stare Miasto, byliśmy też w średniowiecznym Muzeum Tortury.

Czytaj więcej...

Drzwi otwarte - zmiana terminu

Informujemy, że termin Drzwi Otwartych w II LO uległ zmianie! O nowym terminie drzwi otwartych poinformujemy na stronie internetowej szkoły.

Życzenia

wielkanoc2019Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności.


Niech ten świąteczny czas, tak bogaty w polskie tradycje, upłynie w gronie najbliższych i wypełniony będzie wzajemną serdecznością oraz nadzieją i wiarą w dobrą przyszłość.


Radość i optymizm towarzyszący wielkiej Nocy i budzącej się do życia wiosny niech zagoszczą na trwałe w Państwa domach.


W imieniu grona pedagogicznego i pracowników szkoły
Agnieszka Jurewicz