Dni Mózgu 2018

16.03.2018r. klasy o profilu biologiczno-chemicznym: Ic, Ib, IIc, IIIc uczestniczyły w ,,Dniach Mózgu” organizowanych przez Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie wzięli udział w wykładach, m.in.:
• Mózg 3D
• Funkcjonalny rezonans
• Neurobiologia ksenofobii i rasizmu
• Psychofizjologia miłości

oraz w warsztatach:
• Układ nerwowy u bezkręgowców
• Stymulacja mózgu
• Test labiryntu wodnego Morrisa w szczurzym modelu choroby Alzhaimera
• Preparatyka tkanki nerwowej
• Kształtowanie odruchów warunkowych u zwierząt
• Fitness mózgu
Dzięki tym zajęciom uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania tajników pracy naukowca, działania mózgu i tajemnic przyrody. Z pomocą studentów wydziału mogli m.in. przeprowadzić sekcję dżdżownicy, zbadać zmysły, przepływ prądu w organizmie i podłoże psychologiczne związków ludzkich, a także własnoręcznie wykonać preparat mikroskopowy z tkanki nerwowej mózgu szczura. Wszystkie zajęcia wywarły wielki wpływ na młodych pasjonatów świata biologii.

Oprac. B. Walewski