PTASI PIKNIK w Krynicy Morskiej

6 i 7 października obchodzone są Europejskie Dni Ptaków. Głównym celem tego święta jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków.
W związku z tym młodzi ekolodzy - uczniowie z kl. IC i II C LO – wybrali się na wycieczkę do Krynicy Morskiej na Mierzei Wiślanej, by wziąć udział w tym wydarzeniu.

,,Uczestniczyliśmy w wielu grach i quizach ornitologicznych. Prowadzący zajęcia – leśnicy i naukowcy z UG chętnie służyli pomocą i opowiadali ciekawostki. Przy każdym stanowisku konkursowym zbieraliśmy pieczątki, które później mogliśmy zamienić na drobne upominki. Przy jednym z punktów mieliśmy możliwość uczestniczenia w procesie obrączkowania ptaków, a także wejścia na wieżę widokową, gdzie pani ornitolog z pasją odpowiadała nam o obserwowanych gatunkach. Wydarzenie to było bardzo ciekawym doświadczeniem. Polecamy wszystkim wyjazd na Ptasi Piknik w przyszłym roku, my na pewno tam będziemy” – zachęcają Amelia Jankowska i Karolina Lubiszewska IC.