Rok szkolny 2011/2012

"Dla Amelki" - charytatywny koncert

W poniedziałek 16 stycznia 2012r. zostanie zagrany charytatywny koncert dla 3-letniej Amelki z Jegłownika. Zebrane pieniądze przeznaczone będą na turnus rehabilitacyjny.   Uczennica Sylwia Matura (IIIa), która jest współpomysłodawczynią tej akcji, już kolejny raz chce pomagać chorym dzieciom. W minionym roku zorganizowała w naszej szkole koncert charytatywny pt. "Dla Marysi", który odbył się 1 czerwca 2011r.

Jeśli nie jest ci obojętny los małych dzieci i możesz wydać 5 zł, zapraszamy na wieczorny koncert do "Światowidu".

Czytaj też na stronie info.elblag.pl/5,23662,W-poniedzialek-zagrany-zostanie-koncert-charytatywny-dla-Amelki-.html

"Dla Amelki" - relacja z koncertu

16 stycznia 2012r. za sprawą Sylwii Matury (IIIa  IILO) w sali kina „Światowid” zebrali się młodzi, utalentowani ludzie, by zagrać charytatywnie dla chorej Amelki. Młodzież z ZSO nr 2 ma wielkie serce! Już tydzień przed koncertem zbiórkę pieniędzy rozpoczęło koło biblioteczne kiermaszem galaretek w szkole. Potem klasy zbierały pieniądze na wejściówki na koncert .

To dla Amelki grupa nieznanych sobie osób grała, śpiewała i tańczyła by choć trochę jej pomóc.  Zdjęcia na stronie info.elblag.pl/galeria,1613,1,10,Poniedzialkowy-koncert-charytatywny-poswiecony-Amelce-w-CSE-Swiatowid-.html#szlak

Czytaj więcej...

"Buntuję się, więc jestem"-wyniki

 

18 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury, odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu poetyckiego „Buntuję się, więc jestem”. Nasze uczennice oczywiście znowu okazały się najlepsze.

Czytaj więcej...

"Kryteria oceny współczesnej poezji" - relacja

W poniedziałek 12 marca naszą szkołę odwiedził Andrzej Krzysztof Waśkiewicz - poeta, pisarz, historyk XIX-wiecznej literatury, edytor, redaktor i kronikarz, aktywnie działający w środowisku literackim. Został zaproszony przez II Liceum Ogólnokształcące oraz Autorski Klub Autorów SEKA , by spotkać się z uczniami klas humanistycznych i omówić „Kryteria oceny współczesnej poezji”.

Czytaj więcej...

Dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych w II semestrze

Dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych w II semestrze roku szkolnego 2011/2012:

 

Gimnazjum Liceum
- 24 kwietnia
25 kwietnia 25 kwietnia
26 kwietnia 26 kwietnia
30 kwietnia 30 kwietnia
2 maja 2 maja
4 maja 4 maja
8 maja 8 maja
10 maja 10 maja
8 czerwca 8 czerwca

Festiwal Umysłu - relacja

W środę 21 marca 20012r. w II Liceum Ogólnokształcącym już po raz piąty zorganizowano Festiwal Nauk. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem Festiwal Umysłu.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

Mnóstwo kwiatów, moc życzeń i różnych niespodzianek dla pań i dziewczyn. Kolejny raz przekonałyśmy się, że nasi panowie to współcześni dżentelmeni.