Polskie Państwo Podziemne - rocznica powstania

27 września odbyły się obchody 78. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Tę ważną rocznicę warto upamiętniać  między innymi ze względu na to, że drugiego takiego państwa nie było w całej Europie. Ruch oporu w okupowanej Polsce obejmował prawie wszystkie dziedziny życia, nie tylko tę militarną np. kulturę i edukację. Dlatego tajne struktury podporządkowane rządowi emigracyjnemu w Londynie nazwano po wojnie Polskim PAŃSTWEM Podziemnym. Podczas uroczystości oddano hołd elblążaninowi związanemu z Polskim Państwem Podziemnym, Bolesławowi Nieczuja-Ostrowskiemu.

Obchody odbyły się w asyście wojska oraz w obecności licznych pocztów sztandarowych elbląskich szkół. II Liceum Ogólnokształcące było reprezentowane przez klasę 3D, która uczestniczyła w ceremonii w ramach edukacji patriotycznej.

 

Oprac. Joanna Węgłowska