Świąteczne działania uczniów ZSO nr 2

Okres przedświąteczny to czas w którym myślimy o potrzebujących, jesteśmy bardziej empatyczni i skłonni do pomocy. Klasa 3b gimnazjum wraz z klasą 2f gimnazjum zorganizowały zbiórkę karmy, sprzętu i legowisk dla podopiecznych elbląskiego schroniska dla zwierząt. Do zbiórki dołączył również Klub Jeździecki SKJ Zastawno, którego członkinią jest między innymi odnosząca sukcesy na parkurach Paulina Chojnowska z 2b LO oraz ja, który przekazał stare koce i czapraki. Owocna współpraca miała również miejsce pomiędzy naszym LO a zaprzyjaźnionym przedszkolem nr 33. Uczeń klasy 2d LO Krzysiek Jabłonowski odegrał rolę Świętego Mikołaja czym niezmiernie ucieszył grupę przedszkolaków które z niecierpliwością oczekiwały przybycia niespodziewanego gościa, oczywiście z workiem pełnym prezentów :) Dzięki Wielkie, jesteście niezastąpieni :)

 

Opracowała
wychowawca klasy 3b gimnazjum
Joanna Rzeczkowska